v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Podlahy v poschodovej vile zvládlo strojové čistenie na výbornú

Podlahy v poschodovej vile zvládlo strojové čistenie na výbornú 23 nov

 

Čistenie priemyselných podláhDnes sme si už na to celkom zvykli, ale v prvých mesiacoch, či dokonca rokoch, sa nám život v tejto trojposchodovej vile zdal ako trochu silná káva. Po pravde, manžel ani ja, sme po takomto bývaní nijako zvlášť netúžili, ale plánujte a naplano mudrujte, keď sa veci okolo miešajú podľa svojho, hmm?

Vo tejto vile som žila s rodičmi, súrodencami a starou mamou od detstva. Poctivá stavba z rokov prvej republiky stála v tichej časti mesta, ale rok za rokom s ňou bolo čoraz viac starostí. Nakoniec, všetko podlieha času a na ľuďoch a domoch to vidno hádam najviac.

Keď som po rokoch – zhodou neuveriteľných okolností, náhod, ale aj tragédií – ostala vo vile sama, mala som len jedno želanie. Dom rýchlo predať, kamsi odísť a žiť inak, najmä však podľa seba. Stalo sa však to, čo si nevymyslíte. Na vernisáži niekoľkých mladých výtvarníkov som stretla môjho budúceho muža – maliara, sochára a skvelého parťáka. 

Pravda…

Priemyselné upratovanie a čistenie podláhPravda, vtedy som to ešte netušila, ale to netušil nikto. Takže o nejaký čas sme to skúsili obaja spolu a ten veľký dom bol odrazu celkom prívetivý. Priateľ si celkom hore, takmer v podkroví stvoril svetlý ateliér, a tak sa trojposchodovej vily stalo miesto pre tvorbu aj život. Navyše sme – ako sa vraví – do toho natvrdo buchli a vzali sa.

Deti sa nás a svojej rodiny zrejme nevedeli dočkať, a tak tu boli odrazu tri, keďže dobrého nie je nikdy dosť. No, tak toto je v kocke kúsok mojej, či našej starej histórie. Tú dnešnú už píše každý deň celá moja nadmieru živá rodina, keďže dom je pre päť svojských, neposedných ľudí, psa a papagája tak akurát.

Napriek všetkým starostiam, a najmä nekonečným radostiam, zvládame kolobeh bez väčších karambolov. Keďže s manželom sa v domácnosti príliš počítať nedá, a to i napriek tomu, že je stále doma, v ateliéri, máme na výpomoc veľmi príjemnú pani, ktorá – spolu so mnou – drží nad hlavou prápor poriadku, čistoty a akého-takého režimu pre naše tri ratolesti.

V skutočnosti…

Priemyselné podlahy, liate podlahyV skutočnosti je toho všetkého nad hlavu, lebo moja profesia si tiež žiada kopu času, a tak sa niekedy pristihnem s výčitkami, že veci  nevyzerajú tak, ako by vyzerať mohli. Napríklad také podlahy. Minule som si len tak – z čírej ženskej zvedavosti – prešla celý dom. Ak vynechám ateliér, kde sa nesmie pohnúť ani pamätnou pavučinou, nebola som nadšená.

Poväčšine ide o drevené, poctivé podlahy, ktoré služia už tretej generácii, a to bez viditeľných bolestí už celé roky. Napriek tomu sa mi ale zdalo, že si pýtajú ruky, a najmä komplexné ošetrenie, keďže drevo nevnímam ako mŕtvu hmotu.

Bolo mi jasné, že taký objem práce nemôžeme zvládnuť ani s pomocou našej pani, tým skôr, že bežných povinností má tá žena tak akurát, aj bez čistenia podláh. Dumala som, čo s tým, a napadlo ma, že sa pozriem na web. Možno sa nájde dajaká firma, riešenie alebo dobrý nápad.

Nezastieram…

Hĺbkové čistenie tvrdých podláhNezastieram, bola som príjemne prekvapená, koľko možností sa dalo pod heslom „čistenie podláh“ nájsť. Asi po polhodine mi však bolo jasné, že takto sa asi nikam nedostanem, a preto som sa začala orientovať hlavne podľa odkazov a rád klientov, rôznych diskusií, recenzií a podobne, a poviem vám – fungovalo to veľmi dobre.

O krátky čas som tak narazila na upratovaciu a čistiacu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá mala pri svojom mene a profile dlhý zoznam kladných ohlasov, poďakovaní, pozitívnych recenzií, a to od súkromných osôb, ale aj firiem, rôznych inštitúcií, priemyselných, či obchodných spoločností. Jednoducho – spokojní klienti krížom-krážom.

V tej chvíli som dobre vedela, že ďalej už hľadať ani nebudem. Napriek tomu, či práve preto, som si však prešla ešte všetky dostupné informácie, ktoré ma zaujímali zo všetkého najviac, teda tému čistenia podláh.   

Firma…

Strojové čistenie podláh - Odborné tepovanie a dezinfekciFirma Čistenie podláh Bratislava okrem podláh čistí profesionálne aj okná a výklady, ponúka podobné práce vo výškach, ošetruje koberce, odstraňuje graffiti, rôzne plesne na stenách a fasádach, a toto všetko ponúka a úspešne realizuje v Českej republike, na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku.

Hneď v úvode ma zaujala originálna myšlienka venovaná majiteľom podláh. Prirodzene, rátam sa medzi nich. Podľa firmy A SERVIS máme vraj ako majitelia pocit, že podlaha z dreva, keramiky, vinylu, či betónu je podlahou práve preto, lebo po dokončení už jej netreba  venovať veľa starostlivosti a ošetrovania. Stačí vysávač, voda a sem-tam saponát.

Odborníci firmy A SERVIS ale tvrdia, že pravidelná a precízna údržba by sa jej nemali vyhýbať. Podlaha je predsa dennodenne zaťažovaná našimi nespočetnými krokmi, váhou nábytku, posúvaním rôznych predmetov, prachom, vlhkosťou, zmenou teplôt. Navyše tu je pomalé starnutie materiálu a z toho plynúca zmena vlastností.

Aj preto…

Ošetrovanie podláh polymerAj preto – podľa odporúčaní firmy A SERVIS LIPKA – platí, že podlaha sa nemá čistiť neznámymi prípravkami, ktoré jej môžu zásadným spôsobom ublížiť. V tomto zmysle potom platí jednoznačné konštatovanie, že všetky znečistené podlahy si vyžadujú, ale aj zaslúžia, odborné a technologicky adekvátne čistiace postupy.

Treba jasne povedať, že dnešné typy a druhy podláh bývajú v prípade neprofesionálneho alebo dokonca nešetrného čistenia, značne náchylné k poškodeniam rôzneho typu a intenzity. Ublížiť sa dá veľmi ľahko materiálu, povrchu alebo farbe, prípadne podlahe ako celku.

Podlahu môže takýto nerozvážny postup poškodiť mechanicky alebo chemicky do tej miery, že majiteľ musí časom pristúpiť k opravám daného miesta. Prípadne aj väčším rekonštrukčným prácam, nebodaj komplexnej výmene.  

 

Prirodzene…

Čistenie priemyselných a domácich podláhPrirodzene, každý klient argumentuje tým, že trh predsa ponúka celý rad profesionálnych firiem, ktoré ošetrenie zvládnu, takpovediac, na kľúč. Iste, to je pravda. No treba si pred voľbou takejto spoločnosti rozmyslieť, či tento výber prinesie očakávaný výsledok. Nezabúdajme, že ani dnes nepretáva platiť, že skutočná kvalita sa musí opierať o skúsenosti, tradície a odbornosť.

Čistenie podláh býva svojim spôsobom „nová investícia do pôvodnej investície,“ a preto by si mal každý klient dobre zvážiť, komu zverí nielen svoje peniaze, ale najmä podlahu, jej budúci vzhľad, celkovú kondíciu a ďalšie roky funkčných služieb.

Odpoveďou spoločnosti A SERVIS LIPKA na podobné marketingové a kvalitatívne prešľapy poniektorých firiem, býva jediné: čo najvyššia kvalita, seriózny, otvorený prístup, dlhoročné skúsenosti, odbornosť a profesionalita v každom kroku celej zákazky. Základom týchto hlavných stavebných prvkov sú potom skúsení, dokonale vyškolení pracovníci, moderná technika i technológia, a v neposlednom rade účinná chémia.

V rámci…

Umývanie podlahy - rýchle a hospodárne čistenieV rámci používanej techniky hrá hlavnú rolu skvelé, moderné zariadenie – jednokotúčový čistiaci stroj. Práve vďaka tejto jedinečnej mašinke dokáže upratovacia firma A SERVIS hĺbkovo a detailne vyčistiť akýkoľvek typ modernej alebo tradičnej podlahy.

Pre svojho klienta tak spoločnosť dokáže zrealizovať vysokokvalitné čistenie drevenej podlahy, linolea, marmolea, plávajúcich podláh, kameninových, či betónových plôch. Skrátka, firma vie naplniť predstavy a želania klientov, tou najvyššou kvalitou.

Samotný proces čistenia každej podlahy sa začína celkom klasickým, ale tým najšetrnejším vydrhnutím, či vykartáčovaním celej čistenej plochy. Pracovníkom spoločnosti A SERVIS LIPKA v tomto – praxou preverenom postupe – výdatne pomáha presne vybraný, účinný chemický prostriedok.

 

Akonáhle…

Strojové čistenie podláh BratislavaAkonáhle je povrch vykartáčovaný, nastupuje ďalšie technické zariadenie – moderný, extrémne výkonný vysávač. Tento stroj je nielen plný sily, ale dokáže byť primerane šetrný k ošetrovanej ploche, takže klient nemusí mať obavy, žeby ju výkon stroja poškodil.

Sústredená energia vysávača účinne pomáha pri odstraňovaní uvoľnených nečistôt, špiny, mastnoty a podobne. To ale nie je všetko. Vysávač s prehľadom zvláda aj vysatie vody, ktorá sa na ploche udržala po kartáčovaní. Nápomocná vtedy býva šikovná technická úprava vysávača s pružnou hubicou a gumenými lištami.

Po ukončení vysávania má tak klient pred sebou vydezinfikovanú a čistú podlahu. Napriek tomu pracovníci A SERVIS LIPKA podlahu umyjú ešte raz, ale len čistou vodou. Plocha sa tak neutralizuje pred účinkami zvyškov použitého čistidla. Potom sa podlaha nechá vyschnúť.

Špecialisti…

Hĺbkové čistenie znečistených podláhŠpecialisti firmy sú odborníkmi s dlhoročnou praxou v danom obore. Poznajú nielen presný postup a technologické kroky spojené s čistením podláh, ale majú prehľad o chemických prípravkoch, ktoré treba aplikovať.

Pri odbornom čistení firma A SERVIS využíva hlavne zásaditú čistiaciu chémiu. Sú však prípady, kedy príde k slovu chemický prostriedok s kyslým charakterom. Tieto prípravky sa hodia k likvidácii zvyškov vápna alebo cementu, prípadne iných stavebných hmôt.

Aj podľa slov spoločnosti A SERVIS LIPKA sa stáva pomerne často, že mnoho jej nových zákazníkov bolo po čistení podláh inými firmami, nespokojných s kvalitou práce. Firmy síce podlahy vyčistili, ale ich povrch ostal dosť nevzhľadný a drsný. Mnohí dokonca spomínali škrabance, poškodenia mechanického alebo chemického charakteru.          

Aká…

Kryštalizácia mramoru a vapenatých podláhAká bola reakcia firmy A SERVIS? Svojim zákazníkom jasne garantuje, že počas činnosti jednokotúčového čistiaceho stroja, resp. účinnej, šetrnej chémie k žiadnym technickým chybám a poškodeniam nedochádza. Všetci zamestnanci A SERVIS totiž prešli náročným odborným školením, majú bohatú prax a výslednej kvalite venujú najvyššiu mieru pozornosti.

Kľúčovou zložkou kvalitne ošetrenej podlahy býva jej navoskovanie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje túto prácu v procese tzv. fluatácie. Na čistú podlahu je postupne nanášaný špeciálny priemyselný polymér, teda vysokokvalitný priemyselný vosk.

Práve jeho pevná vrstva zabezpečuje, že sa podlaha nebude rýchlo špiniť a zachová si dokonalý vzhľad čo najdlhšie. Väčšina podláh, ktoré čistí a realizuje A SERVIS, býva ošetrená pololesklým, prípadne matným voskom nemeckej výroby. – Čistenie podláh Bratislava

Priemyselný…

Renovácia mramorových podláhPriemyselný polymér zabezpečí optimálnu a dlhodobú pružnosť, aj žiadaný protišmykový efekt, čo sú dôležité výhody. Vosk sa na povrchu chová ako protektor, takže materiál podlahy nebýva náchylný na poškriabanie alebo dôsledky tvrdého zaobchádzania.

Na dlhodobé zakonzervovanie vyčistenej podlahy používa spoločnosť A SERVIS LIPKA osvedčený vosk nemeckej výroby. Polymér značky PKD predstavuje odolný typ priemyselného vosku, ktorý disponuje mnohými zaujímavými vlastnosťami. Klient iste ocení, že navoskovaná podlaha sa komfortnejšie udržiava, pričom na nej nevidno otlačky nôh.

Vyčistenú podlahu firma voskuje minimálne dvakrát až trikrát. Účelom je, aby sa vytvorila kompaktná a maximálne odolná vrstva, ktorá zabezpečí nielen pružnosť a protišmykovosť, ale spoľahlivo ochráni vzhľad čistej podlahy.

Ak…

Čistenie betónové podlahyAk si zákazník spoločnosti A SERVIS LIPKA zvolí technológiu moderného čistenia  podlahy kotúčovým strojom, získava špičkovú kvalitu vykonanej práce, a tiež komplexný spôsob ošetrenia celej podlahy. Jej povrch ostane po dlhú dobu dokonale čistý, odolný a pružný.

No, a po všetkých týchto povzbudivých a inšpiratívnych slovách a riadkoch, ktoré som si na webe prečítala, už všetko išlo ako po masle. Príjemný telefonický rozhovor nasledovalo odsúhlasenie objednávky mailom, takže o pár dní sme v našom dome privítali dvojicu pracovníkov spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Obaja páni sa pustili do práce s vervou a dokonalým prehľadom o technike a technológii. Postupovali systematicky, suverénne a ohľaduplne, takže po niekoľkých hodinách boli podlahy čisté a krásne voňali drevom. Akonáhle sa vysušili, prišiel na rad vosk, ktorý kvalitu a vzhľad podláh posunul o ďalší level vyššie.

Manžel…

Ako vyčistiť linoleumManžel na konci všetkých prác dokonca vybehol z ateliéru, aby na vlastné oči uvidel ten skvelý výsledok. Boli sme s výsledkom naozaj veľmi spokojní, pričom mi bolo jasné, že takto má vyzerať kvalita od skutočných profesionálov.

Aj preto vám na tomto mieste veľmi rada ich výnimočne precízne a poctivo odvedené služby odporúčam. Celkom nepochybne budete mať po ukončení ich práce rovnaké pocity ako my u nás doma. Napokon, skutočná kvalita môže byť len jedna – tá najlepšia od tých najlepších.