v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Okná v nákupom centre. Profesionáli firmy „Umývanie okien Prešov“ to majú v rukách

Okná v nákupom centre. Profesionáli firmy „Umývanie okien Prešov“ to majú v rukách 14 júl

Umývanie Okien Bratislavaumývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domyUž presne netuším, čie sú to slová, ani kedy boli vyslovené, no pamätám si ich už roky. Občas si na ne pri mojej práci dokonca obraciam. Keďže v istom zmysle vyjadrujú a rámcujú aj moju predstavu o profesionálnej práci a jej stabilnom charaktere.

Tých niekoľko slov hovorí zhruba toto: „Stať sa profíkom a začať byť tak vnímaný, to vám istý čas trvá. Je však sakramentsky ťažké zostať profíkom natrvalo a pracovať každý deň tak, že vašu robotu už nikto inak ani nevníma – len ako profesionálnu a dôveryhodnú.“

Je mi jasné, že tieto myšlienky nemôžu platiť generálne a každý. Kto sa venuje svojej práci ako profesionál, má pre svoju prácu iné podmienky, možnosti a motivácie. Osobne som však presvedčený, že vydržať pracovať viac ako dvadsať rokov v náročnej. A konkurenčne tvrdej brandži ukazuje akými vlastnosťami a charakterom takýto človek disponuje.

V našom prípade však metaforické označenie…

Čistenie okien Bratislava¨Umývanie výškových budov - Práce vo výškachV našom prípade však metaforické označenie „človek“ používame ako synonymum upratovacej a čistiacej firmy umývanie okien Prešov. Za viac ako dve desaťročia si naša spoločnosť získala v tejto náročnej oblasti služieb skutočne prestížne a cenené postavenie.

Aj vďaka tomu dnes dokážeme našim zákazníkom ponúknuť nepochybne široké portfólio špičkových upratovacích činností. Napríklad pokiaľ ide oblasť práce okolo okien. Radi ich umývame, čistíme a leštíme, a to všetko dokonca aj vo výškach, čo pre klienta predstavuje zaujímavý bonus našej ponuky.

V tejto súvislosti je potrebné upozorniť na ďalšie, veľmi podstatné plus, ktoré spoluvytvára profil celej firmy. Spoločnosť A SERVIS LIPKA totiž vo svojom obore patrí k absolútnej špičke, a to nielen v Českej republike, ale i na Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Posledná dvojica krajín je pritom z pohľadu konkurencie, náročnosti a veľkosti trhu nesmierne tvrdá. Aj napriek týmto nepísaným pravidlám nám klienti z týchto krajín veria, opakovane sa na nás obracajú a vyjadrujú tak svoju dôveru k firme i našej práci.

Zdrojom tejto trvalej dôvery…

Umývanie okien – Výškové práceUmývanie okien vo veľkých výškachZdrojom tejto trvalej dôvery sú v prvom rade naši výnimoční ľudia, skvelí a odborne zdatní profesionáli. Prirodzene svoju úlohu zohráva aj využívanie najmodernejších technológií a vysoká, stabilná úroveň komunikácie na úrovni zákazník – zamestnanec.

Ak sa krátko vrátime k našim zamestnancom, treba podčiarknuť, že ide o odborne vyškolených profíkov, ktorí s výkonným, kvalitným strojovým parkom plus špičkovými čistiacimi prostriedkami ponúkajú služby presne podľa predstáv klienta. Prirodzene, tento zdatný a dobre zohratý tím odborníkov spoluvytvára každý úspech firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Aj preto je dnes meno našej spoločnosti spojené s pomyselnou a oceňovanou visačkou kvality, stability a skvelých výsledkov.

Medzi dlhodobo žiadané a úspešné technológie, ktoré spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka, patrí technológia Umývania okien a výkladov, ich čistenie a leštenie. Radi zdôrazňujeme, že túto činnosť dokážeme realizovať bez ohľadu na konkrétne podmienky, umiestnenie okien, výšku alebo náročnosť celkovej dostupnosti.

Aj preto na profesionálnej úrovni a vždy kvalitne, zvládame umytie takmer všetkých typov okien, výkladov i výloh, resp. masívnych presklených plôch, a to aj v obzvlášť ťažkých a málo dostupných podmienkach, prípadne i vo výškach.

A tak okrem…

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyUmývanie okien a výškových budovA tak okrem – bežného – umývania okien v rodinných domoch a bytoch, s istotou zvládame údržbu okien a sklenených plôch v najrôznejších kancelárskych budovách, priemyselných objektoch alebo atypických stavbách. Ako sa vraví, vždy na výbornú.

Pri tomto type práce potom v každom prípade platí, že naši odborne vyškolení pracovníci musia postupovať mimoriadne ohľaduplne aj k samotnému okoliu, kde ich práca prebieha. Je samozrejmosťou, že so zvereným majetkom nášho klienta zaobchádzajú s najvyššou mierou opatrnosti a starostlivosti.

Technológia, ktorú v našej firme používame na umývanie a leštenie okien, výkladov, výloh a presklených priestorov, má natoľko progresívny a moderný charakter, že sa dá bez väčších ťažkostí a obmedzení aplikovať aj na silne znečistených sklenených plochách, čo predstavuje značnú konkurenčnú výhodu na akomokoľvek trhu.

Hovoriť preto môžeme o zvlášť náročných prípadoch čistenia plôch, ktoré po sebe zanechávajú remeselníci a stavbári počas rekonštrukcie stavieb, maliari a natierači, prípadne rôzne druhy domácich zvierat (psi, mačky, vtáci a pod.), najmä ak berieme do úvahy agresívny a špecifický charakter ich trusu.

Vyškolení a skúsení profíci firmy…

Umývanie okien aj vo výškachspôsob ako umyť oknáVyškolení a skúsení profíci firmy A SERVIS LIPKA poznajú presný a z vlastnej skúsenosti overený postup, ktorý zaručuje kvalitný a úspešný výsledok procesu čistenia. Asi teraz nepovieme novú informáciu, no patrí sa pripomenúť, že na rozdiel od iných, podobných firiem, neumývame na oknách len ich sklenené tabule.

Nie, to nie je nepodarený žart alebo súčasť dajakého konkurečného boja, ale fakty v tomto smere práce v poniektorých firmách proste neklamú. Na trhu sú upratovacie spoločnosti, ktoré proces umytia a ošetrenia okien – bez začervenania a celkom nepokryte – spokojne zúžia len na viditeľnú plochu okenného skla.

Iste, vkus a zvyky bývajú medzi ľuďmi rôzne a každý sa drží tých svojich. Myslíme si však, že označovať tento – značne povrchný, a vlastne takmer nedôstojný – výkon za profesionálne umytie okna, musí každému súdnemu človeku pripadať ako dosť odvážne tvrdenie.  

Spoločnosť A SERVIS LIPKA preto zásadne umýva okná komplexne, teda celú viditeľnú konštrukciu, ktorá je súčasťou danej budovy, priestoru alebo interiéru. Konečný, a našim zákazníkom prirodzene očakávaný úspech tak spočíva v perfektnom umytí celej plochy okna, to znamená aj samotných rámov a parapetných dosiek.

Ak sme sa teda v našich dnešných myšlienkach dostali už k tomu, čo umývame, povedzme si snáď aj to, ako to umývame. Takže si môžeme pohovoriť bližšie o metóde a postupoch, ktoré naša firma pri čistení okien, výkladov a sklenených plôch, dlhodobo využíva.

Stručne povedané, technológia…

Ako umyť okná po stavbárochČistiace práce vo výškach‎Stručne povedané, technológia, ktorú v tejto oblasti našej profesionálnej práce uplatňujeme, obsahuje niekoľko základných, nemenných krokov. Každý z nich má svoje miesto, svoje opodstatnenie a počas dlhodobej praxe sa nám každý z nich dokonale osvedčil.

Poďme pekne po poriadku. V našej praxi sa pomerne často stáva, že predmetná zákazka sa týka okien alebo sklenených plôch vystavených dosť nešetrnému zachádzaniu, ktoré sa tak na ich vzhľade očividne podpísalo. Dajme tomu, že ide o okná budovy, ktorá sa práve rekonštruovala, takže okolo okien denne prebiehla intenzívna stavebná činnosť.

Takéto okná sú potom poznačené zvyškami a stopami malty, farieb. Stierky alebo silikónu, teda stavebnými materiálmi, ktoré si čistotou okien nikdy rozumieť nebudú. V tomto prípade musí klasickému, mokrému čisteniu predchádzať mechanická likvidácia takýchto hrubých, agresívnych nečistôt. Pre nás vo firme A SERVIS LIPKA to znamená vziať do rúk spoľahlivú, ostrú škrabku a dať sa do práce.

Prirodzene, činnosť tohoto typu si vyžaduje dostatok skúseností a sústredenia. Pozor si treba dávať nielen na vlastné prsty a dlane, ale zvýšenou opatrnosťou musíme eliminovať možnosť poškriabania skla, rámov alebo okolia okien. Každý zákazník predsa od nás očakáva kvalitu a profesionalitu, a sem škrabance rozhodne nepatria.

Škrabkou teda okná postupne zbavíme…

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenieŠkrabkou teda okná postupne zbavíme viditeľných fľakov a fŕkancov zo stavebných materiálov. Takto ich pripravíme na účinok silného roztoku teplej vody a špeciálnej čistiacej chémie. Roztok u nás dostal meno – rozmyvák. Ide o vysokúčinný chemický prípravok, ktorý spoľahlivo čistí každé okno, no zároveň vie byť voči nemu ohľaduplný a nijako ho nepoškodí.

So silou nášho rozmyváku dokážeme akékoľvek okná zbaviť prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre konečný výsledok našej práce kľúčové. Pracujeme presne, precízne a systematicky, takže nevynecháme ani centimeter plochy. Umyjeme sklá, rámy aj parapetné dosky. Tu sa dá hľadať trvalý základ očakávanej kvality, ktorá našu firmu u zákazníkov reprezentuje.

Nasleduje ďalšia fáza, ktorá spočíva v použití pevnej stierky s pružnou gumovou lištou. Z laického pohľadu by sa mohlo zdať, že ide o celkom všedný a dobre známy krok z každej domácnosti, ktorý plochu poumývaného okna len zbaví zvyškov vody, ale zmysel tejto činnosti je oveľa hlbší a pre finálny efekt zásadnejší.

Iste, nechať na okne vodu nie je dobré v žiadnom ohľade, keďže po odparení zanecháva po sebe nepekné mapy. Stierka má ale pre skúsených pracovníkov A SERVIS LIPKA aj celkom iný zmysel, spojený s leštením okien, teda celkovou úrovňou kvality.

Ako odborníci už dávno vieme…

Ako odborníci už dávno vieme, že leštiaca kozmetika časom na skle generuje neprijateľné šmuhy. Sme si teda vedomí, že po umytí nesmú na oknách zostať zbytky starého leštidla. V opačnom prípade jestvuje reálna hrozba, že staré leštidlo „vystúpi“ na povrch. A objavia sa viditeľné stopy po novom leštení.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA zo zásady nepracuje so žiadnymi chemickými leštidlami. ktoré sú na profesionálnom trhu dostupné. Pre naše účely zásadne využívame len techniku tzv. suchého leštenia, čo predstavuje použitie čistej a suchej bavlnenej textílie, v spojení so silou svalov našich zamestnancov – nič viac a nič menej.

S pomocou bavlny a svalov okná leštíme tak dlho, pokým nie sú čisté a žiarivé. Máme overené, že takéto okná vydržia čisté podstatne dlhšie a nečistoty sa na nich neusadia tak ľahko ako v prípade, kedy boli vyleštené chemickým prípravkom.

Navyše, každé chemické leštidlo vytvára na umytom skle akýsi špecifický druh povlaku. Ktorý sa veľmi rýchlo začne správať ako neviditeľná lepiaca páska. Na oknách klienta sa tak pomerne skoro zachytí množstvo nového prachu a nečistôt. Takže netrvá príliš dlho a okná treba umývať odznova.

Čistiaca metóda používaná…

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepovČistiaca metóda používaná spoločnosťou A SERVIS LIPKA tak dnes predstavuje efektívny, presne fungujúci. A po každej stránke vyvážený systém čistenia okien, výkladov alebo sklenených plôch. Koniec-koncov, nedávno sa o tejto definícii mohlo opäť raz presvedčiť aj nákupné centrum v našom meste.

V predchádzajúcej vete zaznelo dôležité slovko „opäť,“ takže sa hádam patrí jedno malé vysvetlenie. Pre miestne nákupné centrum naša spoločnosť pracuje už viac ako dva roky, a preto majú obidve strany dohody jasné predstavy, čo do seba môžu očakávať.

Ak to celé povieme ešte raz, a trochu telegraficky. Vedenie obchodného centra vyžaduje stálu kvalitu, spoľahlivosť a precíznosť. My, na oplátku, ich trvalú dôveru a chuť k novej a dlhodobej spolupráci – jasné a ľahké pravidlá.

Dva roky sú tak akurát, aby človek v živote zistil, čo a ako. Myslím si, že ani raz za tých dvadsaťštyri mesiacov nestalo. Žeby bola jedna strana s niečim nespokojná. Naša firma má zmluvne dané presné termíny, kedy okná a výklady na budove centra dáva do poriadku. To je pre nás akýsi cestovný poriadok a navigácia.

Naproti tomu obchodníci…

Naproti tomu obchodníci si v tomto smere nemusia nič podstatné držať v hlave. Všetko je výlučne naša starosť. Vo firme máme v kalendári zaznačený deň a presnú hodinu, zbalíme sa, vyrazíme, precízne vyčistíme a odídeme. Jednoduché, praktické a obojstranne výhodné riešenie.

Obchodné centrum tak od nás pravidelne „dostáva“ vzorne čisté okná a výklady. Čo tvorí jeden z predpokladov vysokej kvality a kultúry predaja. Na druhej strane. My máme vedľa seba spokojného, dôveryhodného a dlhodobo prítomného klienta. Ktorý je znamením renomé a dobrého mena spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Ešte jedno technické upresnenie. Celé obchodné centrum je z pohľadu presklenej plochy pomerne členité. Pričom sa značná časť sklenenej plochy nachádza vo výške. A tak naši zamestnanci uplatnia pri každej takejto zákazke svoje profesionále znalosti. A hojdajú sa nad fasádou ako na úpätí horského štítu.

Vlastne aj to je jeden z dôvodov…

Vlastne aj to je jeden z dôvodov, prečo funguje uvedená spolupráca medzi našou firmou a spomínaným obchodným centrom. Pred dvoma rokmi bol majiteľ centra značne nespokojný s kvalitou umývania okien a výkladov vo výškach a preto hľadal to najlepšie riešenie. Pamätám sa, že naša premiéra mala byť len akousi všednou skúškou. A potom sa vraj uvidí. Ale už po dvoch dňoch sa chystala dlhodobá zmluva, ktorú pre klienta napĺňame dodnes.

Ak vidno, umývanie okien sa dá skutočne robiť s nadhľadom, a pritom vysoko odborne, s veľkou dávkou vášne a radosti z konečného výsledku. Spoločnosť A SERVIS LIPKA tieto slová denne dokazuje pri každej novej objednávke a jej úspešnom ukončení.