v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Koberec a detské hry? Čistenie nechajte na odborníkov

Koberec a detské hry? Čistenie nechajte na odborníkov 28 jún

Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA má na trhu s upratovacími službami za dlhé roky praxe, už svoje pevné a zákazníkmi vysoko hodnotené miesto. Firma sa dlhodobo a cielene venuje hneď niekoľkými špecifickým druhom upratovacích služieb – doma i v zahraniči.

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Pre všetky tieto činnosti je charakteristické, že sú realizované pomocou najmodernejších a najkvalitnejších metód a technológií. Primárnym a hlavným cieľom bola a ostáva maximálna spokojnosť každého zákazníka. Pritom nie je podstatné, či firma čistenie kobercov Prešov pracuje v malej študentskej garsónke alebo vo veľkej finančnej spoločnosti.

Napríklad službu spojenú s čistením kobercov…

Napríklad službu spojenú s čistením kobercov realizujeme s pomocou strojovej kotúčovej metódy, známej tiež ako hĺbkové strojové čistenie. Tento spôsob ošetrenia koberca sa nesmierne osvedčil a dnes vo svojom obore predstavuje absolútnu kvalitatívnu špičku. Ak by sme sa na uvedenú metódu čistenia pozreli očami zákazníka a porovnali ju so zastaralým, no ešte stále využívaným spôsobom ošetrenia kobercov známejším ako extrakčné čistenie, zistíme niekoľko podstatných rozdielov.

hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

 

 

 

 

 

V prvom rade je hĺbkové čistenie oveľa účinnejšie a výhodnejšie ako spomínaná, ešte stále ponúkaná, extrakčná metóda. Dôvody? Odborníci, ale najmä početní klienti, už dlhší čas potvrdzujú, že tento systém ošetrenia sa na čistenie kobercov vlastne vôbec nehodí. Koberce sú pri využití tejto metódy vo väčšine prípadov vyčistené len priemerne, až slabo a vizuálne ostávajú po konečnom vysušení značne nevzhľadné. Dokonca sa v mnohých prípadoch stáva, že koberec tento morálne opotrebovaný spôsob čistenia aj značne poškodí.

Extrakčný systém jednoducho nepracuje…

Extrakčný systém jednoducho nepracuje až do hĺbky koberca a po vyschnutí ostávajú na jeho ploche veľmi nevzhľadné fľaky a mapy, ktorých odstraňovanie prináša značne starosti. Tento moment nemožno vnímať inak, ako hazard s dôverou klienta, ktorý od čistiacej firmy očakáva stopercentne odvedenú prácu a dokonalý výsledok.

Tepovanie sedačiek a gaučov

 

 

 

 

 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., preto od svojich zamestnancov trvale požaduje vysokú mieru odbornosti a široké znalosti využívaných, moderných technológií. Títo vyškolení špecialisti preto dokážu celkom presne určiť, aký druh čistiaceho prostriedku by mal byť na ten-ktorý typ koberca použitý a prečo. Navyše vedia jednoznačne definovať z akého druhu materiálu bol čistený koberec vyrobený, prípadne aký druh starostlivosti je potrebné zvoliť, aby bol dosiahnutý očakávaný výsledok, prirodzene bez rizika dajakého poškodenia nechceného poškodenia.

S trochu nadsádzky by sa dalo možno povedať, že…

S trochu nadsádzky by sa dalo možno povedať, že každý koberec má iný, takpovediac individuálny charakter, a preto k nemu treba takto pristupovať. To, čo vyhovuje jednému typu, môže druhý poškodiť, ba nenávratne zničiť. Alebo s trochou humoru: čo človek, to iný koberec. Úlohou profesionála zo spoločnosti A SERVIS LIPKA je teda každú situáciu odborne zhodnotiť a prijať to najlepšie rozhodnutie smerujúce k spokojnosti klienta.

Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

 

 

 

 

 

Medzi ďalšie mínusy extrakčného čistenia, známeho tiež ako „mokrá metóda,“ paradoxne patrí prítomnosť vody. Pozor, máme na mysli naozaj veľké množstvo vody. Tento prístup čistenia technologicky využíva najmä energiu teplej vody, pričom pridané chemické čistidlo tu máva skôr symbolickú hodnotu a napĺňa len nevyhnutnú mieru.

Z pohľadu profesionálneho a komplexného čistenia kobercov…

Z pohľadu profesionálneho a komplexného čistenia kobercov ide v tomto ohľade o značne nevhodné a v mnohých detailoch, dosť škodlivé riešenie. Ak napríklad máme v dome, či byte, malé alebo alergiami trpiace deti, môže tento zvolený postup práce zapríčiniť aj neočkávané zdravotné komplikácie.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiť

 

 

 

 

 

Samotná teplá voda s trochu pridaného saponátu jednoducho nezvládne vyčistiť koberec do hĺbky, takže do okolitého priestoru sa uvoľnia všetky nečistoty, alergény a mikroorganizmy. U vyššie uvedených, citlivých skupín detí alebo domácich zvierať, môže takáto situácia potom veľmi ľahko privodiť nepríjemné telesné reakcie. Naproti tomu upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA využíva pri svojej každodennej práci vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi. Tu vlastne klienta očakáva vôbec prvý, ale kľúčový predpoklad dôkladného a zdravotne nezávadného vyčistenia jeho koberca.

V druhom pláne treba celkom jasne zdôrazniť, že…

V druhom pláne treba celkom jasne zdôrazniť, že tento originálny stroj je voči každému kobercu nanajvýš ohľaduplný, takže i napriek svojej výnimočnej sile a presne smerovanej energii ho nijakým spôsobom nepoškodzuje. Ani po dlhých rokoch praxe sa v spoločnosti A SERVIS LIPKA neobjavil prípad, žeby kotúčový stroj bol príčinou poškodenia koberca.

Tipy a triky na čistenie kobercov

 

 

 

 

 

 

Práve naopak. Rotačná energia tohoto zariadenia dokáže vlas každého koberca naozaj krásne nadýchať, viditeľne napriamiť a celkovo prevzdušniť. A tak po skončení našej práce získava plocha vyčisteného koberca príjemný, hebký a nezašliapaný vzhľad a klient môže byť viac ako spokojný.

Ale iba stroj a jeho pozoruhodný výkon by na čistý koberec nestačili. Nerozlučného spoločníka kotúčového stroja predstavuje značková, svojím zložením unikátna a nesmierne účinná kozmetická chémia. Vďaka jej výnimočným vlastnostiam dokážeme z koberca odstrániť všetky nečistoty, vrátané tých, ktoré sa po dlhom čase užívania usadili v hĺbke jeho štruktúry. To je veľmi dôležitý poznatok.

Vznikajúca účinná pena pri postupnom prenikaní…

Vznikajúca účinná pena pri postupnom prenikaní do koberca na seba nabaľuje všetku špinu, nečistoty, roztoče i alergény, takže pre ne vlastne vytvára dokonale nepriateľské prostredie, čo logicky vedie k postupnému vyčisteniu koberca – tapovediac – zvnútra. Aj tu možno cítiť zásadný rozdiel v technológii, medzi hĺbkovým strojovým čistením a extrakčnou metódou.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanie

 

 

 

 

 

Myslím, že našou povinnosťou je klienta upozorniť ešte na inú, veľmi dôležitú skutočnosť. Tento rokmi preverený a spoľahlivý postup neznamená pre neho len krásne čistý a doslova nadýchaný koberec, ale i výnimočnú hygienickú čistotu, a to po celej ploche. Povedané ešte možno trochu inak. Po skončení práce zákazníkovi odovzdávame do hĺbky vydezinfikovaný a príjemne rozvoňaný koberec. To pre jeho domácnosť predstavuje skvelý bonus, ktorý mu firmy realizujúce popisované extrakčné čistenie, ponúknuť skrátka nemôžu.

Prirodzene, vzorná spolupráca kotúčového stroja…

Prirodzene, vzorná spolupráca kotúčového stroja a unikátnej chémie odvedie na celom procese čistenia ten najväčší diel práce. No ani tretí krok hĺbkovej metódy firmy A SERVIS LIPKA nemožno podceňovať, práve naopak. Naša spoločnosť využíva vysokotlaký, trojmotorový vysávač na – minimálne – dve podstatné činnosti odrazu. V prvom rade zbavíme koberec zákazníka všetkých zbytkov nečistôt, roztočov i alergénov, ktoré sa vďaka kotúčovému stroju a použitej chémii z jeho vnútornej štruktútry uvoľnili. To je skutočne dôležité a pre konečný výsledok zásadné.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

 

 

 

 

 

Ďalej. Pri letmej spomienke na extrakčnú metódu čistenia si zrejme opäť ľahko vybavíme fakt, že po skončení práce ostávalo v koberci veľké množstvo vody. Znamenalo to dlhé čakanie, kým sa plocha celkom vysuší, nemožnosť koberec využívať a nepríjemnú vôňu v celom obytom priestore.

S pomocou nášho trojmotorového, extra výkonného vysávača…

S pomocou nášho trojmotorového, extra výkonného vysávača rieši spoločnosť A SERVIS LIPKA aj tento problém. Zariadenie bez väčších komplikácií zvládne odsať z koberca všetku zvyšnú vodu a vlhkosť, takže zákazník nemusí obetovať svoj cenný čas pri čakaní, kým sa plocha finálne vysuší. Zároveň môže po skončení vysávania danú miestnosť hneď využívať.

čistenie kobercov, sedaček, čalúnenia

 

 

 

 

 

Akonáhle naši zamestnanci skončia i s treťou etapu čistenia, teda s vysávaním, dostáva zákazník upratovacej firmy A SERVIS LIPKA do užívania kompletne a dokonale čistý, vydezinfikovaný, suchý, popritom viditeľne nadýchaný koberec. Občas sa dokonca stane, že jeho vzhľad klient s radosťou prirovnáva k novému kusu, čo je pre nás pochvala navyše.

Z pohľadu zákazníka hrá dôležitú rolu ešte aj iná…

Z pohľadu zákazníka hrá dôležitú rolu ešte aj iná, trochu skrytá skutočnosť. Hĺbkové strojové čistenie fungovalo a funguje v rukách zamestnancov A SERVIS LIPKA vždy na sto percent. Je preto dobré zdôrazniť, že akékoľvek obavy spojené s konečným vzhľadom a kvalitou koberca nie sú zo strany zákazníka na mieste.

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

 

 

 

 

 

Tento vyvážený a dokonale overený systém čistenia si vie s prehľadom poradiť aj rôznymi pachmi a nepríjemnými arómami, ktoré sa do vlasu a štruktúry koberca dostávajú pomerne ľahko. Napokon, akákoľvek domácnosť predstavuje neustály pohyb, nikdy nekončiace vírenie a stovky najrôznejších príčin a dôvodov – každodenne. Môže ísť napríklad o výraznejšie kuchynské vône, cigaretové a alkoholické pachy alebo zápach spojený s málo vetranými a nepresvetlenými priestormi starších bytov. Veľmi špecfickým zdrojom pachov, ktoré z kobercov často vychádzajú, bývajú domáce zvieratá a štvornohí miláčkovia.

Tento trend je vzhľadom k rastúcej obľube týchto ľudských spoločníkov…

Tento trend je vzhľadom k rastúcej obľube týchto ľudských spoločníkov čoraz častejší, pričom zákazníci vyslovene požadujú, aby sme ich takýchto zápachov zbavili. Samozrejme, že ide predovšetkým o psy a mačky, pričom svoj podiel na problémoch s nepríjemnými vôňami mávajú aj operené domáce radosti. Aj tu však dokážeme klientom spoľahlivo podať pomocnú ruku a účinne zasiahnuť.

odstranenie alergénu z koberce

 

 

 

 

 

S témou pachov a nepríjemných vôní plynúcich z koberca súvisí aj naša nedávna objednávka. Do firmy nám vtedy zavolala sympatická mamička s prosbou, žeby potrebovala vyčistiť koberce v detskej izbe a obývačke. Samozrejme, odpovedali sme, veľmi radi, to nebude žiadny problém, konštatovala naša kolegyňa.

Pani nám ale zdôrazňovala, žeby potrebovala predovšetkým odstrániť, či výrazne potlačiť nevábnu arómu, ktorá sa jej z oboch kobercov už dlhší čas šíri do priestoru. Vysvetlila, že je to pre ňu dosť nemilá situácia, keďže vyzerá ako málo starostlivá matka, ale z pohľadu prvotnej príčiny, sa dá celá vec – aspoň čiastočne – pochopiť.

Má dvoch chlapcov, ktorých od seba delí len krstné meno…

Má dvoch chlapcov, ktorých od seba delí len krstné meno, teda dvojičky. Majú tri roky, takže sú večne vedľa seba, v dobrom aj zlom. So smiechom dodala, že každý deň vyvedú toľko čertovín, až sa jej o tom farebne a so zvukom sníva. Nedávno dostali psa, ktorého do bytu presadil manžel, a tak je zbytočné dodávať, čo to sa chalanmi urobilo.

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučov

 

 

 

 

 

Spať vedľa toho drobného, neposedného bígla je zo všetkého asi to najmenej. Pretože ho neustále cvičia, vláčia na rukách, bozkávajú a objímajú. Samozrejme, kŕmenie nemôžu vynechať. Napriek príkazom, zákazom, usmerneniam a všetkému podobnému, býva pes kŕmený aj na koberci v detskej, dokonca i v obývacej izbe. Niekdy sa to proste nedá ustrážiť, povzdychla si mladá mamina.

Zrejme jej niečo podobné mládenci vyviedli aj tesne pred rodinnou dovolenkou. Pani koberce ratovala len rýchlym povysávaním, keďže už nebolo dosť času. Videla síce, že niečo z jedla vo vlasoch koberca zostalo, dokonca pár kúskov chlapci zašliapali, ale lietadlo nikdy nečaká, takže ostatné až po návrate a so slnkom za chrbátom.

Už keď sa po dovolenke rodinu vybaľovala cítila v izbách…

Už keď sa po dovolenke rodinu vybaľovala cítila v izbách akýsi čudný zápach. Vysoké leto za oknami, desať dní bez ženskej ruky a kusy jedla zašliapané v koberci urobili asi svoje. Pani sa síce snažila obidva koberce rýchlo vyčistiť, a to vo vlastnej réžii, ale na čistených miestach ostali iba svetlejšie škvrny a zápach sa z priestoru takmer vôbec nevytratil.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

 

 

 

 

 

Keďže extrakčné čistenie jej bolo už dôverne známe a v jeho účinky a kvalitu stratila všetku dôveru, rozhodla sa pre A SERVIS LIPKA. Dostala vraj od kamarátok a iných mamičiek veľmi priaznivé referencie na naše služby. A ich dobré výsledky, a preto by si rada nechala koberce vyčistiť práve odborníkmi od nás. Dohodli sme sa spolu obratom a bez väčších problémov. Po dvoch dňoch nám teda boli predstavení dvaja trojroční loptoši, ktorí mali oči len pre naše veľké mašiny. Priznám sa, že mamička si pri tých dvoch strapatých kvietkoch užila každý deň svoje.

Dali sme sa do práce, i keď sme museli v spolupráci s mladou pani, prijať účinné opatrenia, keďže tá podarená detská dvojka by nám prekazila akúkoľvek vynaloženú snahu. Napokon sme sa dajako dohodli a robotu dokončili k plnej spokojnosti tej milej rodiny.

Obidva koberce ostali parádne čisté a nadýchané…

Obidva koberce ostali parádne čisté a nadýchané. Farebne sa zjednotili a pre dvoch šťastných chalanov a ich nekonečné hry, boli aj dokonale vydezinfikované. Samozrejme, celý byt sa navyše rozvoňal príjemnou, nevyrieravou vôňou čistého domova. Pani bola z tohto výsledku očividne nadšená, lebo jej základná predstava sa naplnila na sto percent.

A ešte niečo. Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA získala naviac vážny prísľub dvoch mladých mužov, že onedlho budú našimi snaživými kolegami. No lebo tie veľké stroje sú najlepšie na celom svete. Lebo oni nám chcú stále pomáhať, lebo mamina im to už dovolila. Tento sľub nás s kolegom z celého dňa potešil hádam najviac. No lebo kvalitných a pracovitých kolegov si u nás vážime.