v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Čierny čaj a koberec? Problém, ktorý potrebuje odborníkov

Čierny čaj a koberec? Problém, ktorý potrebuje odborníkov 28 jún

Portfólio služieb našej upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA je za roky jej bohatej existencie naozaj široké a dokáže preto uspokojiť a vyjsť v ústrety najrôznejším želaniam a predstavám našich početných zákazníkov. Okrem čistenia okien, kobercov a iných povrchov, realizujeme aj odstraňovanie graffiti. Naša firma sa dlhodobo a cielene orientuje na najmodernejšie a najkvalitnejšie technológie, ktoré momentálne oblasť upratovacích a čistiacich služieb poskytuje.

Aj preto naša spoločnosť patrí na českom a slovenskom trhu už viac ako dve desaťročia k absolútnej špičke v oblasti upratovacej a čistiacej činnosti. Nesporné je, že vďaka týmto úspechom a obecne oceňovanej kvalite práce sme si svoje popredné miesto zabezpečili aj v blízkom zahraničí. Spoločnosť A SERVIS LIPKA sa už pred rokmi dokázala jednoznačne presadiť i na tak náročných trhoch s upratovacími službami, akými sú Nemecko a Rakúsko. Cenné a jedinečné skúsenosti z týchto dvoch krajín veľmi radi využívame na v rámci ponuky pre Českú republiku a Slovensko.

Technológiu, ktorú naša firma svojim cteným zákazníkom ponúka…

Technológiu, ktorú naša firma svojim cteným zákazníkom ponúka by sme mohli označiť slovným spojením – hĺbkové strojové čistenie. Bez snahy nekriticky povyšovať kvalitu našich služieb, ide o čistiacu metódu, ktoré je po každej stránke vysoko účinná a moderná. Ak by sme jej nesporné prednosti a technologický profil skúsili porovnať s najčastejším spôsobom ošetrenia kobercov. Ktorý sa na trhu ešte stále používa, teda extrakčnou metódou čistenia, musíme objektívne konštatovať. Že extrakčná metóda je po desaťročiach používania jednoznačne neúčiná a zastaralá.

starostlivosť o KOBERCEOdborníci a skúsení ľudia z praxe jednohlasne potvrdzujú, že extrakčné – inak aj tzv. mokré čistenie – sa napríklad vôbec nehodí na hĺbkové čistenie kobercov. Dokonca sa mnoho ráz ukázalo, že použitie tohoto spôsobu ošetrenia koberca prináša oveľa viac problémov a komplikácii ako očakávaného úžitku, čo nepochybne zákazník neprivíta.

Najväčším nedostatkom extrakčnej metódy je predovšetkým nepríjemný fakt. Že táto zastaralá technológia môže na vzhľade koberca zanechať dlhodobé, žiaľ, často i nenapraviteľné škody. Hlavný problém? Mnohé koberce po klasickom extrakčnom čistení nevyzerajú dobre najmä preto, že neboli vyčistené hĺbkovo.

Po konečnom vyschnutí sa v tomto smere často objavuje aj ďalšia…

Po konečnom vyschnutí sa v tomto smere často objavuje aj ďalšia chyba. Na ploche sa vynoria nevzhľadné, klientom ťažko identifikovateľné, fľaky a mapy. Argument čistiacich firiem, že tento nedostatok je akousi genetickou dannosťou samotnej extrakčnej metódy a dôsledok predchádzajúcej nekvalitnej údržby, môže zákazník sotva akceptovať.

Je pravdou, že odstraňovanie takýchto sekundárnych znečistení potom často býva podstatne náročnejšie, ako prvotné čistenie koberca. Žiaľ, stáva sa ešte i dnes, že mnohí klienti majú falošný pocit, že lacnejšie riešenia im za to riziko sem-tam stoja. Spoločnosť čistenie kobercov Poprad sa s takýmito prípadmi stretáva a zákazníkmi býva požiadaná o nápravu.ako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Obecne možno konštatovať, že…

Obecne možno konštatovať, že naša firma sa pri každej jednej zákazke zásadne spolieha sa v prvom rade na skvelých, odborne zdatných ľudí a špičkovú techniku. Každý z našich stálych zamestnancov prešiel náročným vzdelávaním a profesným zaškolením. Všetci sú – bez rozdielu – v danej oblasti dokonalými profesionálmi, svedomitými a poctivými pracovníkmi. Svoje úlohy a zadania vykonávajú vždy a za každých okolností k plnej spokojnosti zákazníka, pričom radi pridajú úsmev a dobré slovo.

Snáď nebude je v tejto chvíli na škodu veci zdôrazniť, že firma A SERVIS LIPKA je na svojich zamestnacov právom hrdá a pyšná. Ide totiž o výnimočne skúsených a spoľahlivých odborníkov, kde podstatnú rolu zohráva aj ich ľudský profil. Práca, ktorú pre klienta denne odovzdávajú, preto znesie aj tie najprísnejšie kritériá.

 

Ako vyčistiť koberce a čalúnený nábytekO našich ctených zákazníkov sa tak každodenne starajú zamestnanci, ktorí dokonale ovládajú metódu a nuansy hĺbkového stojového čistenia kobercov pomocou kotúčového stroja. Zároveň však majú absolútny prehľad o tom, aký typ čistiaceho prostriedku treba použiť pre konkrétny druh koberca, resp. jeho znečistenie.

Práve takýto mix znalostí a skúseností potom firme…

Práve takýto mix znalostí a skúseností potom firme A SERVIS LIPKA dovoľuje, aby proces čistenia dosahoval maximálny účinok s prihliadnutím na komplexnú ochranu ošetrovaného koberca. Toto spojenie, teda vysoká účinnosť a celková šetrnosť vykonávanej práce, predstavuje jeden zo základných kameňov nami uplatňovanej firemnej filozofie.

Aký je teda celkový postup činnosti spojenej s hĺbkovou metódou čistenia? Predovšetkým sa naši zamestnanci spoliehajú na dlhoročné osobné skúsenosti, tímovú zohratosť, špičkové technické zariadenia a vynikajúce chemické prípravky. Vyvážená kombinácia týchto prvkov potom dovoľuje, aby bol pri každej jednej zákazke dosiahnutý maximálny účinok a vynikajúci výsledok.

Základom prvej fázy je výkonný kotúčový stroj…

Základom prvej fázy je výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi, ktorý umožňuje skutočne učinnú aplikáciu značkovej a svojim zložením, nesporne unikátnej chemickej látky priamo do koberca. Symbióza týchto dvoch zložiek, tak stojí na začiatku každého výsledku. Tento proces aplikácie prebieha tak dlho, pokým z koberca natrvalo neodstránime všetky nečistoty. Popritom však účinne likvidujeme aj takú špinu, ktorá bola usadené v hĺbke jeho štruktúry. Práve táto činnosť stála za označením našej metódy – hĺbkové čistenie.

Cena za čistenie kobercov?Zrejme je v tomto smere potrebné a pre klienta dôležité poznamenať, že v rámci tohoto procesu neodstraňujeme len aktuálne znečistenie, ktoré sa na každom koberci objavuje so železnou pravidelnosťou. Popravde, to by sa nám zdalo trochu málo a nebolo by to voči kobercom, ale najmä zákazníkom, celkom spravodlivé. Koberec v procese čistenia preto získava ešte jedno veľké plus navyše. Každým krokom ho totiž zbavujeme aj všadeprítomných mikroorganizmov, zdravie ohrozujúcich alergénov alebo roztočov, čo je pre istý okruh zákazníkov – deti, matky seniori, domáce zvieratá – nesmierne dôležitá a potešujúca správa.

Koberec ošetrený našou firmou preto býva nielen…

Koberec ošetrený našou firmou preto býva nielen, takmer povinne, čistý, ale aj dokonale vydezinfikovaný. Povedané v preklade. Takýto koberec získal „potrebné hygienické parametre,“ ktoré mu dovoľujú, aby ho naplno užívali malé deti, zvieratá, prípadne poskytoval služby v zdravotníckych, či sociálnych zariadeniach.

Bokom neostáva ani estetická stránka. Vďaka našej metóde dokážeme koberec a jeho vlas, krásne napriamiť a dodať mu stratený objem. Prirodzene, že drvivá väčšina z vyčistených kobercov potom vyzerá skoro lepšie, ako keď boli nové. Napokon, mnoho klientov nám túto skutočnosť dáva najavo s veľkou dávkou spokojnosti.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Snáď ešte krátko k popisu nami používanej technológie hĺbkového čistenia. Akonáhle sa do koberca dostal všetok špeciálny čistiaci prípravok a vzniknutá pena urobila svoju robotu na sto percent, dozrel čas, aby prišiel k slovu ďalší technický pomocník, ktorý má pri našej práci svoje neodmysliteľné miesto. Je ním extra silný, konstrukčne masívny a mimoriadne výkonný, trojmotorový vysávač. Tento jedinečný stroj poskytuje nielen ohromnú silu, ale aj kopu jemnosti. Takže akékoľvek klientské obavy z poškodenia koberca jeho mimoriadnym výkonom, neboli nikdy naplnené.

Tento vysávač našej firme, ale…

Tento vysávač našej firme, ale predovšetkým zákazníkovi, poskytuje niekoľko jedinečných výhod odrazu. Vďaka jeho extrémnej sacej sile, ktorá zároveň spĺňa aj vysoké parametre ochrany čistenej plochy, dokážeme z koberca odstrániť zbytky čisticej peny, všetky nečistoty, roztoče i alergény. Nekompromisne. Okrem toho, jeho pozoruhodný výkon zvládne z každého koberca odsať prebytočnú vodu a vlhkosť, takže koberec je po ukončení čistenia už takmer suchý a dá sa zákazníkom bežne užívať. Táto skvelá výhoda vynikne najmä pri porovnaní s extrakčnou metódou.

Počas extrakčného čistenia totiž koberec prijme až príliš veľa vody. Používaná technológia neumožňuje, aby sa dala odstrániť, a tak je potrebné čakať, kým sa sama nevysuší. Tento proces môže trvať od troch do deviatich hodín, čo je značná nevýhoda spojená s týmto typom čistenia. Pochopiteľne, že klient je nútený čakať, lebo koberec sa užívať mokrý nedá. Navyše.

Množstvo vody v štruktúre koberca vyplaví, priamo…

Množstvo vody v štruktúre koberca vyplaví, priamo z jeho hĺbky až na povrch, veľké množstvo nečistôt a zašlej špiny. Tá po celkovom uschnutí potom vytvára skutočne nepekné, druhotné fľaky a mapy. Aj táto nečakane okatá necnosť súvisí so zastaralou a málo účinnou technológiou, ktorú extrakcia predstavuje. Ak teda zhrnieme a porovnáme hĺbkovú čistiacu metódu, uplatňovanú firmou A SERVIS LIPKA a ešte stále vyhľadávané čistenie „na mokro,“ teda extrakčný postup, je viac ako isté, že metóda hĺbkového strojového čistenia ponúka klientom omnoho viac a vo vyššej kvalite.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!Koniec-koncov, toto jednoznačné a faktami podopreté konštatovanie, sa potvrdilo i počas realizácie našej nedávnej zákazky, ktorá vlastne mala celkom poetický rozmer. Volala nám istá pani z Bratislavy-Starého Mesta, ktorej stačil krátky telefonát, aby človeka rýchlo presvedčila, že je dámou zo starej školy. Priznávam, že nemávame česť stretnúť v našej praxi takúto zákazníčku príliš často, a tak sme si jej popis nepríjemnej situácie, ktorá viedla k znečisteniu vzácneho perzského koberca, radi a pozorne vypočuli. Napokon, vždy nás zaujíma zdroj a príčina podobného problému.

Pani mala citeľný nemecký prízvuk, takže…

Pani mala citeľný nemecký prízvuk, takže v nás evokovala starú Bratislavu, či skôr Prešporok-Pressburg, ktorý sa už z mesta dávno vytratil. Žije vraj v starej vilke nad mestom, kde v podstate prežila celý svoj dlhý život. Dostala na nás kontakt od svojej priateľky a rada by sa dozvedela, či jej prídeme vyčistiť jej rodinný klenot – pravý perzský koberec.

Prisľúbili sme jej, že prídeme, a to veľmi radi. O dva dni sme teda stáli v jej dome a pred nami, vo veľkej miestnosti, ležal nádherný koberec, ktorý sa nedal vnímať inak, ako o ňom hovorila naša zákazníčka. Dokonalé orientálne vzory boli citlivo povpletané do pistáciovo zelenkastého tela koberca, čo celú miestnosť posúvalo smerom k akejsi nadčasovej harmónii a neopísateľnému pôvabu.

Žiaľ, neďaleko masívneho stola bola vidieť aj veľká…

Žiaľ, neďaleko masívneho stola bola vidieť aj veľká, tmavá škrvna. Pani stála vedľa a len ticho, bez výraznejšieho gesta, povedala: „Originál darjeeling, večná škoda každej kvapky…“ Zmysle pre čierny humor jej teda nechýbal. Bolo nám jasné, že ju mrzia obidve veci rovnako. Poničený koberec aj stratená radosť pri vychutnávaní toho nádherného indického čaju.  

Hĺbkové Čistenie KobercovKoberec to ale odniesol najviac. Čierny čaj totiž vie na koberci narobiť poriadnu paseku, zvlášť, ak je taký svetlý, ako tento perzský kus. Ako sme z jej nasledujúcich slov pochopili, mala u seba pred pár dňami dámsku spoločnosť, ktorá sa stretávala pravidelne. Bola to taká tá úporná snaha ignorovať čas a pripomínať si veci, čo dávno neplatia.

Jedna z jej dávnych priateliek, žijúca vo Viedni…

Jedna z jej dávnych priateliek, žijúca vo Viedni, si však, celkom mimo dohodnutých pravidiel, so sebou priviedla aj svojho psa. Francúzsky buldoček bol pre ňu takmer emblémom, a tento bol v poradi už asi tretí, či štvrtý. No a práve on stál na začiatku tej pohromy s čajom a kobercom. Aj keď treba priznať, že sa to všetko zbehlo ako v zlom filme.

Pani, ktorá našej klientke už roky vedie domácnosť práve podávala čaj, keď v tom ten pes zoskočil z kresla a prebehol pod stolom, samozrejme, okolo nôh gazdinej. Stalo sa to, čo sa zrejme stať muselo. Šálka čaju – našťastie sa vraj nerozbila – skončila rovno na koberci a tmavý, skvelý darjeeling sa pomaly, neodvratne vpíjal do jeho hebkých, pistáciovozelených vlákien. To bol strašný pohľad, poznamenala dáma.

Keď nám pani tú situáciu popisovala, bola aj…

Keď nám pani tú situáciu popisovala, bola aj po čase takmer vyvedená z miery. Nemali sme v úmysle jej stres a veci okolo zbytočne komplikovať, a preto sme sa pustili do čistenia. Prirodzene, že škvrnu sme odstránili s veľkým prehľadom a celý koberec vrátili do pôvodnej krásy. Bez preháňania. Bol hádam ešte krajší, ako na začiatku.

Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiekStará dáma sa po skončení našej misie celkom premenila a dokonca sa začala aj šťastne usmievať. Očividne sa tešila, že firma A SERVIS LIPKA dokázala – z jej pohľadu – takmer nemožné. Nielenže zachránila vzácny koberec, ale mu poskytla novú šancu. Nám to dokonale stačilo, lebo spokojnosť klienta pre nás bola a je, tým najväčším poďakovaním,