v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Mať krásne čisté okna? S firmou „Umývanie okien Poprad“ žiadny problém

Mať krásne čisté okna? S firmou „Umývanie okien Poprad“ žiadny problém 26 jún

Ako bez šmúh umyť oknoumývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domyZrejme mnohí z nás poznajú ten jedinečný, dušu i telo napĺňajúci pocit radosti a uspokojenia, keď za nami ostane kus dobre odvedenej práce, ktorá mala a má pre nás hlbší zmysel, práce, ktorá očividne potešila adresáta a splnila jeho očakávania. Takýto pocit stojí hádam za všetky peniaze nášho pominuteľného sveta.

Dobre, nechceme tu pôsobiť až príliš naivne, a tak sa – aspoň v niečom – poopravíme. Je to výnimočný a dokonale uspokojujúci okamih, plný pozitívnych pocitov a zadosťučinenia. Pravda, nefunguje vždy a všade, ale ide o vec, ktorá má svoj zmysel, a to pre obe zúčastnené strany – dávajúceho a príjmajúceho.

Čistenie okien BratislavaKtovie ako to celé je, ale naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA bude mať v tomto smere zrejme o kúsok viac šťastia ako iné, podobné spoločnosti. Prečo o tom hovorím? Pracujem pod jej značkou už pekných pár rokov a pocity, ktoré boli o kúsok vyššie uvedené, sú pre mňa dosť častým sprievodcom všedných pracovných dní.

Aj z tohoto dôvodu som presvedčený, že spoločnosť A SERVIS LIPKA dokáže pre svojho zákazníka urobiť presne to, čo vie urobiť spokojným jeho, ale i nás – jej zamestnancov. O čo ide? Na danom mieste a v danej chvíli proste klient aj zamestnanec nadobudnú pocit, že nie je nič dôležitejšie, ako práve táto práca, táto objednávka, táto zákazka.

Zákazník je pre našu firmu…

Zákazník je pre našu firmu stredobodom snaženia – každý deň, bez rozdielu. Netriedime svoju prácu na väčšiu, či menšiu, dôležitú a doplnkovú. Nerozlišujeme lepšie platenú robotu, čo trvá občas viac ako týždeň alebo dajakú rýchlovku, hotovú za necelú hodinu.Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Vždy a neustále odvádzame maximum a robíme naplno, lebo iba takýto prístup a z neho plynúce výsledky akcepujeme ako súčasť nášho budovaného mena, charakteru a firemného profilu. Plne si uvedomujeme, že takáto filozofia na nás kladie podstatne vyššie nároky, a to v každom smere, ale inak robiť nechceme, nevieme a nebudeme.

Umývanie okien – Výškové práceOd prvých týždňov existencie naša firma umývanie okien Poprad ponúkala širokú škálu služieb, ktoré vychádzali zo základnej premisy – pomôcť zákazníkovi s čistením, upratovaním a prácami v domácnosti, či v jeho podnikaní.

Okrem čistenia fasád alebo stien, účinného odstraňovania graffiti, ošetrenia najrôznejších druhov kobercov a typov podláh, ponúkame aj profesionálne umývanie a leštenie okien. Zdá sa to byť takmer nepredstaviteľné, zvládať takéto množstvo rôznych úloh, ale ide to.

Pre našu firmu však vždy boli…

Pre našu firmu však vždy boli a ostanú dôležité len tri nosné, takpovediac kľúčové prvky: kvalitne odvedená a profesionálne zvládnutá práca, jednoznačný a precízny výsledok a maximálna spokojnosť zákazníka.Umývanie okien vo veľkých výškach

Za dlhé roky praxe sme tak v tomto ohľade nadobudli vskutku neoceniteľné skúsenosti a znalosti, ktoré dnes s úspechom zúročujeme v prospech každého nášho klienta. Aj vďaka tomu máme na vysoko konkurenčnom trhu také skvelé a dôverou znejúce meno.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyMožno sa v tejto súvislosti treba zmieniť aj o ďalšom dôležitom fakte. Všetci zamestnanci našej firmy, ktorí sa venujú tejto náročnej, no nadmieru zaujímavej činnosti, sú v kadžom smere dokonalými profíkmi, perfektne preškolenými a veľmi skúsenými pracovníkmi.  

Aj preto spoločnosť A SERVIS LIPKA zvládne akúkoľvek úlohu alebo objednávku v tejto konkrétnej oblasti. Dokážeme si preto poradiť s oknami a ich čistením v akýchloľvek podmienkach, výškach alebo v iných, často veľmi špecifických situáciách.  

Práca, ktorej sa už viac ako dvadsať rokov…

Práca, ktorej sa už viac ako dvadsať rokov naša firma venuje, prešla za ten čas mnohými zmenami a vylepšeniami. To viete, vývoj sa nepýta… Je ale treba zdôrazniť, že sme sa vždy a na každom kroku spoliehali na tie najmodernejšie technológie, vysokovýkonný a kvalitný strojový park či vybavenie.

Umývanie okien aj vo výškachK tejto základnej a ťažiskovej dvojici treba pochopiteľne prirátať aj našich skvelých, jedinečných zamestnancov a nepochybne, i tú najlepšiu, špičkovú čistiacu chémiu. Iba v dokonalej súhre týchto kľúčových prvkov potom s prehľadom doážeme napĺňať predstavy a želania každého klienta.Umývanie okien a výškových budov

Oblasť, ktorej sa profesne venujeme od samého začiatku, teda čistenie okien, umývanie výkladov a výloh, bola a ostáva pre nás v istom zmysle akousi „tajnou srdcovkou.“ Dnes preto zvládneme najrôznejšie typy okien vyčistiť ako na prízemí, tak aj na siedmom poschodí alebo v mimoriadne sťažených podmienkach.

Možno v skratke iba zopár príkladov. Umývame a čistíme okná či výklady v bytoch, domácnostiach, rodinných domoch, obchodných prevádzkach, veľkých nákupných alebo spoločenských centrách, tiež v zdravotníckych zariadeniach, kanceláriách, firmách prípadne komerčných a iných priestoroch.

Naša spoločnosť vie pre zákazníkov…

Naša spoločnosť vie pre zákazníkov zabezpečiť dokonalé umytie tých najrôznejších typov, druhov a rozmerov okien, výkladov, výloh alebo špeciálnych, atypických presklených plôch. Prekážku pre nás nepredstavujú ani ťažko prístupné miesta alebo práca vo výškach.spôsob ako umyť okná

Ako umyť okná po stavbárochKaždú takúto objednávku zabezpečuje tím dokonale preškolených, skúsených profesionálov, ktorí majú za sebou roky odbornej praxe. Akúkoľvek zákazku preto riešia ohľaduplne a systematicky, vždy s prihliadnutím na najbližšie okolie a zverený majetok. V popredí ale ostávajú predovšetkým zásady bezpečnosti, špičková kvalita a starostlivo realizovaný postup.

A propos, postup. Možno by sme sa teraz mohli na nejaký čas pristaviť pri metóde čistenia a umývania okien a výloh, ktorú spoločnosť A SERVIS LIPKA denne využíva. Spolu si objasníme základné východiská, technologické kroky aj detaily, a najmä celkovú filozofiu našej práce v tejto oblasti.

V prvom rade treba zdôrazniť, že slovné spojenie – umývanie okien – je pre laika, najmä pre naše ženy a manželky, spojené s jednoduchým, aj keď fyzicky náročným, neveľmi obľúbeným a vo výsledku, často nevďačným pracovným postupom.

Na druhej strane platí…

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenieNa druhej strane platí, že nie je umývanie ako umývanie. Jestvujú bežné, takpovediac, konfekčne znečistené okná, napríklad v domácnosti alebo v ambulancii zubára. Veľmi často sa však v našej praxi nájdu plochy okien, ktoré predstavujú vskutku mimoriadny oriešok.Čistiace práce vo výškach‎

A pozor, nemusí ísť len o konkrétny druh znečistenia. Svoju úlohu zohráva napríklad zložitý prístup k samotným oknám, ich nejednoduchý tvar, prípadne náročná konštrukcia alebo veľmi špecifické prostredie, kde sa takého okná nachádzajú, dajme tomu priemyselná výroba, či chemická prevádzka.

V takýchto prípadoch musí spoločnosť A SERVIS LIPKA naplno zapojiť všetky získané skúsenosti, roky praxe a odbornosť svojich zamestnancov. Potešujúce však je, že firma vo všetkých týchto prípadoch preukázala a preukazuje vyspelosť svojej metódy, pričom dokáže naplniť očakávania zákazníkov takmer bezozbytku.

Systém, ktorým pracujeme má niekoľko základných prvkov, pričom sa osvedčili a pri každej zákazke spoľahlivo fungujú. Ak sú napríklad okná príliš znečistené hrubou špinou a dajme tomu, stavebnými materiámi (malta, stierka, farby, silikón a podobne) začíname pracovať so širokou, ostrou škrabkou.

S jej pomocou okná zbavíme…

S jej pomocou okná zbavíme všetkých hrubých nečistôt a pripravíme ich na ďalší krok. Pochopiteľne, táto činnosť si vyžaduje dostatok skúseností. Jednak nesmieme poškriabať sklá, ani ich rámy, a zároveň si poraniť prsty alebo dlane. Takže škrabka áno, ale s vedomím, že ide o proces, ktorý si vyžaduje opatrnosť a sústredenie.

Akonáhle ukončíme túto pracovnú fázu, nastupuje silný a účinný roztok teplej vody a špeciálneho čistiaceho saponátu. Roztok dostal v našom firemnom slovníku celkom trefné meno – rozmyvák. Chemicky je nielen veľmi účinný, ale k oknám a ich materiálom sa chová ohľaduplne a šetrne.

Počas tejto etapy nevynecháme ani jediný centimeter okna, takže precízne umývame nielen samotné sklá, ale i rámy a parapetné dosky. Práve takto sa nám darí dosahovať želanú kvalitu, ktorá je pre našu prácu trvalou normou a pre každého zákazníka znamením dôvery a istoty.

S pomocou „rozmyváku“ zbavíme okná prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre celkový výsledok podstatné. Tretím krokom je použitie stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Okno s ňou pohodlne zbavíme zvyšnej vody a nežiadúcich stôp peny po saponáte, čo v konečnom dôsledku prispieva ku skvelému výsledku.

Po tejto operácii ponecháme okno ešte voľne doschnúť…

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepovPo tejto operácii ponecháme okno ešte voľne doschnúť, aby sme mohli odštartovať finálnu fázu celého procesu čistenia, ktorou je leštenie. Treba hádam pripomenúť, že akékoľvek zbytky vlhkosti na ploche okna by nám leštenie nijako neuľahčili, skôr naopak.

Takže na rade máme leštenie. Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA zásadne nepracuje so žiadnymi chemickými leštidlami. Technika tzv. suchého leštenia, patrí k zdrojom celkovej kvality nami poskytovaných služieb, a to aj napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšia, ako bežné leštenie pomocou chemického prípravku.

Naša metóda spočíva v jednoduchom použití čistej a suchej bavlnenej textílie, ktorou postupne okná vyleštíme až do bodu, keď sú krásne čisté a žiarivé. Takto vyleštené okná ostanú nielen dlhšie čisté, ale okolitý prach a nečistoty sa na ploche neusadia tak ľahko, akokeby pri leštení chemickou cestou.

Firma A SERVIS LIPKA má overené, že ktorákoľvek leštiaca kozmetika po čase na skle generuje neprijateľné šmuhy. Pri umývaní sklenených plôch preto nesmú na oknách ostať zbytky starého leštidla. V opačnom prípade hrozí, že takéto leštidlo v istej chvíli „vystúpi“ a na skle sa objavia viditeľné stopy po samotnom postupe leštenia.

Navyše, bežne dostupné chemické leštidlo…

Navyše, bežne dostupné chemické leštidlo vytvára na umytom skle akýsi druh mikrofilmu. Ktorý sa vplyvom poveternostných podmienok začne správať ako neviditeľná mucholapka. Na oknách sa potom podstatne rýchlejšie zachytí mnoho prachu zo vzduchu a mikročiastočky špiny prinášané vetrom.

Ak doteraz povedané zhrnieme, metóda používaná firmou A SERVIS LIPKA je vyváženým. Efektívnym a presne fungujúcim systémom čistenia okien a sklených plôch. A presne takto sme postupovali aj v prípade budovy gymnázia.

Obrátil sa vtedy na nás jeho riaditeľ s prosbou, že jeho interné upratovačky, po nehvyhnutných opravách budovy, taký nával ťažkej práce nazvládnu. Navyše, veľa okien budovy je pomerne vysoko a s nedobrou dostupnosťou, kedže ide o školu postavenú ešte v časoch prvej Československej republiky.

Prirodzene, že sme takúto objednávku radi prijali a o pár dní sa niekoľko mojich kolegov. Vrátane moje maličkosti, pustilo do práce. Samozrejme, na taktejto budove sa neumývajú okná v režime bežnej domácnosti, čo už bolo na každom z okien poriadne vidieť. Navyše tu pred nami pracovalu stavbári a remeselníci, takže roboty nás čakalo neúrekom.

Nebudem ďaleko od pravdy…

Nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem. Že sme počas tejto zákazky využili všetky prednosti a plusy našej čistiacej metódy. Počnúc ostrou škrabkou, cez silu rozmyváku, gumenú stierku až po leštenie bavlnenou tkaninou. Prirodzene, robota šliapala ako hodinky a výsledok bol po pár dňoch práce viac ako očividný.

Dokonca sa pri nás sem-tam zastavovali poniektoré upratovačky, aby sa na vlastné oči presvedčili. Aký lesk sa dá dosiahnuť pomocou nášho suchého leštenia. Jasné, postaršie dámy toto leštenie poznali, ale vo väčšine prípadov argumentovali časovou náročnosťou. A fyzickou námahou, ktorá ženským rukám veľmi nesvedčí.

Napokon prišiel deň, keď sme dokončili a vyleštili aj posledné okno budovy. Sám pán riaditeľ nám poďakoval a priamo na mieste sa s našou firmou A SERVIS LIPKA dohodol. Že sa stávaju našim pravidelným zákazníkom. Okrem toho, začal ešte v ten okamih plánovať, že kabinety, zborovňu a zopár iných miestností. Kde majú položené koberce, ponechá v referáte našej ctenej spoločnosti.

Ako vidno, kvalitu práce a poctivý prístup ľudia vždy radi ocenia a nájdu si ho vlastne aj celkom sami. Úprimne a už dlho ma teší, že i ja patrím do firmy, ktorá má v rade takýchto skvelých mien svoje trvalé a čestné miesto.