v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Červená repa na koberci a problém v rodine

Červená repa na koberci a problém v rodine 19 jún

Čistenie kobercov Trenčín…

kvalitné čistenie kobercovDlhotrvajúce skvelé výsledky a trvalá spokojnosť rôznych typov klientov nám preto umožnili rozšíriť naše služby aj do blízkeho zahraničia. Aj preto už niekoľko rokov ponúkame vysokú kvalitu našej každodennej práce, jej precíznosť a ústretovosť i do okolitých štátov. S našimi službami sú tak, okrem Českej republiky a Slovenska, spokojní klienti aj v Rakúsku alebo Nemecku. Hádam netreba pripomínať, že konkurečné prostredie je v týchto krajinách podstatne tvrdšie a náročnejšie. Tento prostý a nemenný fakt pred nás celkom logicky kladie ešte vyššie nároky. mechanické čistenie kobercovčistenie kobercov strojovou metódou

Výnimočnosť tejto techniky…

Možno sa práve teraz ukazuje príhodný čas, predstaviť nami využívanú technológiu, ktorú pri čistení kobercov dlhodobo uplatňujeme. Jej trvalým základom je jedinečné, skutočne silné, a pritom veľmi šetrné strojové vybavenie, reprezentované predovšetkým našim čistiacim kotúčovým strojom. Práve toto zariadenie s výdatnou pomocou svojich rotačných kartáčov aplikuje do kobercov našich klientov jednu z najlepších čistiacich kozmetík na trhu. Výnimočnosť tejto chemickej látky od nemeckej spoločnosti Bosch RTS, spočíva v jej unikátnom zložení a extrémnej čistiacej sile. Tento proces rotačného čistenia trvá tak dlho, pokým z koberca neodstránime všetky nečistoty, baktérie, roztoče a mikroorganizmy. Inak povedané všetko to, čo sa v jeho vláknach a štruktúre nazbieralo za niekoľko mesiacov, či aj rokov, od posledného čistenia. profesionálne čistenie kobercov

Treba jedným dychom zdôrazniť, že táto naša špecifická čistiaca metóda je mimoriadne účinná, a to hneď z viacerých príčin. Predovšetkým, používaná kozmetika v procese kartáčovania spoľahlivo preniká až hĺbky samotného koberca, takže svojimi účinkami celú plochu dokonale vyčistí. Na druhej strane má táto chemická látka nevídané dezinfekčné schopnosti. Po ukončení našej práce ostáva koberec zákazníka nielen perfektne čistý, ale aj hygienicky nezávadný, teda dokonale vydezinfikovaný. Táto skutočnosť predstavuje pre každého nášho klienta jednoznačne vítané a jedinečné plus nami aplikovanej metódy. Pokračujme ďalej. Všetky tieto náročné – mechanické a chemické činnosti – kvalitu koberca v ničom neohrozujú, ba práve naopak. Jeho povrch je po skončení prác krásne hebký a vláčny. A tak sa treba znovu pochváliť, že jediné, čo nekompromisne likvidujeme, sú nečistoty, mikroorganizmy, roztoče a iné neželané látky prítomné v koberci.

Koberec je možné užívať bežným spôsobom…

čistenie koberce od červenej repyAsi stojí za pripomenutie, že práve táto skutočnosť tvorí podstatný a zásadný rozdiel medzi našim čistiacim postupom. Teda metódou spoločnosti A SERVIS LIPKA a metódou tzv. mokrého čistenia, ktorá je medzi zákazníkmi obecne známa aj pod odbornejším označením. Ako extrakčná metóda. Použitie extrakčného spôsobu čistenia má totiž za následok, že takto vyčistený koberec zvykne schnúť až niekoľko hodín, čo je jedným z hlavných nedostatkov tejto metódy. V závislosti od celkovej plochy koberca, počasia a náročnosti samotného čistenia, môže ísť o interval od troch až do deviatich hodín. Zrejme na tomto mieste netreba nijako zvlášť zdôrazňovať, že tento krok v istom smere negatívne ovplyvní bežný režim v domácnosti klienta. Stačí si predstaviť, že ak má celá rodina tak dlho čakať. A vlastne okolo sušiaceho sa koberca chodiť takmer po špičkách, na pohode to nikomu veľmi nepridáva.

Červená repa na koberci…

Keďže vždy platilo a platí, že jeden príklad povie často viac ako dlhé stránky teórie. Máme po ruke nedávny priebeh objednávky u istej mladej rodiny z Bratislavy. Do firmy nám vtedy zavolala mladá, sympatická mamička, ktorej hlas neomylne prezrádzal, že má v domácnosti dajaký problém. Z jej slov vyplynulo, že je na materskej s prvorodeným dvojročným synom, ktorý je však nezvyčajne živý, zvedavý. A ako sama povedala, takmer neustrážiteľný. Našla si síce systém a spôsob ako ho v rámci výchovy zvládať. No niekedy je na jeho výmysly skrátka príliš krátka. S úsmevom ale dodala, že osudu ďakuje za každý takýto okamih. Ako rozprávala, bola vtedy so svojim chlapcom doma sama a chystala v kuchyni uvarenú červenú repu, ktorú zbožňuje ona i manžel. Samozrejme, syna k jej konzumácii veľmi rýchlo s manželom priviedli, takže ju má dnes rád rovnako ako oni dvaja.

Chlapec sa teda hral v obývačke, ale neustále prebiehal cez kuchyňu a predsieň, takže ho vlastne mala stále na očiach. Keď už hotovú, voňavú repu finálne dochutila, rozhodla sa, že dá prinesie malú chuťovku aj synovi. Koniec-koncov, sotva by mu vysvetlila, prečo sa tak nestalo, keďže sa jej vypytoval už poriadne dlho, kedy to už bude. Vzala teda do malej misky peknú porciu. Mládenca našla v obývacej izbe. dezinfekčné čistenie kobercov

Letela do kuchyne…

Len čo sa rozhodla, že mu lyžičkou podá prvé sústo, ozval sa mobil. Na potvoru ostal ležať na kuchynskej linke. Boli to sekundy a možno desať krokov, tam aj späť. Prirodzene, synovi to bohato stačilo, aby sa za miskou s repou natiahol. Sotva sa mu dá niečo vyčítať, povedala mladá žena. Faktom bolo, že repa sa aj s miskou ocitla na koberci, kde započala očakávané dielo skazy. Ako nám klientka pripomenula, robila v tej strašnej chvíli, čo sa dalo. Letela do kuchyne po papierové obrúsky, po soľničku, sódu bikarbónu. Skákala hore-dole, poctivo čistila, snažila sa. Bohužiaľ, ktovieako to nešťastnému kobercu nepomáhalo.

Keď si ale uvedomila, že tá hrozivá bordová škvrna takmer vôbec nebledne, zašla ku kompu a snažila sa webe nájsť dajaké domáce rady skúsenejších. Čo-to síce na niektorých stránkach síce objavila, následne aj vyskúšla, no výsledok bol až skromný na to, aby bola spokojná. Sotva som stačil krátko poznamenať, že červená repa býva pre koberec hrozbou z rodu smrteľných. Nadviazala na moje slová pani s témou extrakčného čistenia. Čakal som, čo z tejto poznámky vzíde. Pani vraj mala pred pár rokmi, ešte na starom, prenajatom byte, trochu podobný problém, ale s červeným vínom. Vtedy ešte žili s manželom ako slobodná dvojica. Takže sem-tam sa v ich byte vyskytla dajaká menšia žúrka alebo piatková párty. No, a raz sa popri takejto relax akcii dostal koberec na samú hranicu zničenia. Ako nám pani povedala, podrobnosti si už sotva vybavuje.

Na radu priateľov…

hl'bkové čistenie kobercovV rámci neskorej nočnej zábavy sa proste niekomu z partie podarilo elegantne, ale presne drgnúť do konferečného stolíka. Nečudo, že takmer plný pohár s červeným vínom skončil priamo na koberci. Nebezpečne tancujúcu fľašu červeného našťastie zachytil jej manžel, čím si vyslúžil jej neskonalú vďaku a obdiv. Ostatné však bolo navlas podobné, ako s tou repou. Viacerí okolo robili, čo sa dalo, no problém červeného fľaku nijako zvlášť neposunuli, tobôž nevyriešili. Podstatne horšie však bolo, že byt mali s manželom ako povedala len prenajatý. Takže koberec v takom zúboženom stave ostať nemohol. Na radu priateľov zavolala hneď druhý deň do firmy, ktorá sa venovala čisteniu kobercov. Meno firmy si už vôbec nepamätá, no vie, že boli vcelku ochotní a rýchli. Sľúbili, že do dvoch dní sa zastavia a dajú im koberec do poriadku.

No, a všetko sa potom dialo presne podľa ich predstáv. Firma prišla presne a začala koberec čistiť. Manžel má rád techniku, a tak sa tých ľudí vypytoval, akýže stroj na čistenie používajú. Vtedy počula vôbec prvý raz, že ide o extraktor. Spôsob, ktorým ten „ovínený“ koberec čistia sa volá metóda mokrého čistenia, inak známa tiež ako extrakčná metóda. Išlo im to celkom od ruky, hovorila mladá mamička, takže onedlho boli hotoví a my sme mali pocit, že tá nočná mora nadobro skončila.

Ráno sa ale ukázalo…

Pravda, keď firma od nich odišla, koberec bol po celej ploche poriadne vlhký, ba až mokrý, ale fľak po víne už vidieť nebolo, takže sa obaja uspokojili. Do rána sa to pekne-krásne vysuší a zajtra je po probléme, dodal jej partner. Ráno sa ale ukázalo, že ich vyčistený koberec má odrazu príliš veľa nečakaných chýb na kráse. Jeho pôvodná farba bola náhle trochu sivastá, akoby zájdená, kde-kade po ploche naskákali akési čudné fľaky a hrozná mapa po červenom víne sa dala pri troche pozornosti, celkom dobre objaviť.

Podľa slov našej klientky, vtedy spľasla rukami a partner škaredo zaklial. Tak, či tak, neostalo im nič iné, ako pána domáceho slušne poprosiť o pochopenie a kúpiť do bytu nový koberec. Stratili dvakrát. Raz za platbu onej firme a druhý raz za nákup koberca. I keď bol pán domáci vždy ústretový a priateľský, lacná záležitosť to nebola. Odvtedy, ako odhodlane pani vyhlásila, vraj nechce mať s extrakčným čistením kobercov už nič spoločné. čistenie kobercov v domácnosti

Preto k nám volá…

A vlastne aj preto k nám volá. Lebo sa z dobrých zdrojov dozvedela, že spoločnosť A SERVIS LIPKA ten kobrec s fľakom do červenej repy určite zvládne. To viete, aj keď vo firme vieme, že naša robota je dlho vnímaná pozitívne a klienti sú s jej výsledkami spokojní. Takéto slová človeka vždy potešia. Dohodli sme si teda s pani termín, presný čas. A po troch dňoch stáli s kolegom nad kobercom, ktorý riadne špatila mapa po rozliatej miske s červenu repou.

Dvojročný syn našej zákazníčky sa takmer nevedel ani len poriadne nadýchnuť, veď vidieť náš kotúčový čistiaci stroj v plnom nasadení, býva pre každého chalana veľký zážitok. A je škoda slov spomínať jeho reakciu, keď sme po čistení začali celý kobrec vysávať tým silným a výkonným, trojmotorovým vysávačom. Nakoniec sme s kolegom zhruba po hodine práce skončili a chystali sa na odchod. Pani bola z koberca očividne nadšená, lebo podľa jej slov, je tuším krajší ako keď bol nový. Jej blonďatý syn bol z toho dlhého poskanovania a nadšeného behania okolo nás taký unavený, že na koberci aj zaspal.

Dostali sme dvojnásobnú pochvalu…

čistenie kobercov v materskej školeUsmiali sme sa na seba všetci traja ako na povel. Pani sme však zopakovali, že koberec je odteraz nielen celkom čistý, ale najmä hĺbkovo vydezinfikovaný, takže aj zdravotne nezávadný. Samozrejme i pre malé dieťa. Práve vtedy sa objavil vo vstupných dverách aj manžel našej klientky. Jeho reakcia pri pohľade na vyčistený kobrec a spiaceho syna sa v mnohom podobala na reakciu manželky. Takže sme dostali dvojnásobnú pochvalu. To dobré, ale prišlo až na samý koniec, keď sme z obývačky vyšli radšej do predsiene. Mladý pán sa nás obratom spýtal, či im prídeme dať do poriadku aj okná v byte. Keď mu vraj manželka dnes zavolala, že ľudia z A SERVIS LIPKA už koberec čistia, skočil v odstranenie alergénu z kobercepráci na web. A zistil si o našich službách trochu viac. No, a fakt sme ho potešili.

Manžel s nadhľadom pokračoval, žeby našu pomoc ozaj privítal, keďže okná nijako rád nečistí. Majú vraj so ženou takú malú dohodu, že raz čas má v referáte umývanie okien muž. Naša prítomnosť sa mu preto nesmierne hodí. Lebo z tej web stránky vie, že okrem kobercov a iných vecí, čistíme na jednotku aj okná. Samozrejme, že sme sa na všetkom v pohode dohodli. Zároveň sme mali cestou naspäť dobrý pocit, že kvalitne odvádzaná práca a poctivý prístup ku každej zákazke. Rokmi premenil meno našej firmy A SERVIS LIPKA na synonomum toho najlepšieho, čo trh upratovania ponúka.