v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Nevinná detská hra a okná takmer na odpis

Nevinná detská hra a okná takmer na odpis 5 jún

Asi pred mesiacom, či dvoma, nám do firmy zavolala mladá žena, ktorá začala s tým, že ak jej s oknami nepomôže práve firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava,  bude ich musieť buď okamžite rozbiť alebo vymeniť. Cítili sme v hlase stres a podráždenosť, a tak bolo najlepšie nechať ju vyrozprávať a vysvetliť, čo sa jej vlastne prihodilo. Čistenie okien Blava

Ukázalo sa, že ide o mamičku, ktorá sa riadila len tými najlepšími úmyslami a tak vychystala svojmu prvorodenému synovi prvú, ozjastnú detskú párty. Pozvaná bola celá rodina, synovi priatelia aj kamaráti zo susedstva a školy. Skrátka sa v to sobotňajšie popoludnie na dvore ich domu zišla obvlášť príjemná spoločnosť, kde mali deti hrať prím.  
Čistenie okien Bratislava
Pani mala všetko pekne-krásne naplánované a pripravené, takže dospelí dostali svoje miesta okolo grilu na terase a deti za stolom pod korunou veľkého stromu. Koniec-koncov, obsedeli na plastových stoličkách len málo, keďže svorne lietali po záhrade ako o závod alebo vymýšľali kadejaké nápadité zbojstvá a prekvapenia pre rodičov.

Hodiny ubiehali a nálada bola čoraz lepšia. Žiaľ, počasie sa rozhodlo, že to vyzerá až príliš dokonale. O pár minút sa parádne zotmelo a do trávy padli prvé kvapky. Dospelí boli na terase, a tak svoje pôsobisko, žiaľ, menili deti. Domáca pani tú rozjašenú päticu školákov posadila do haly k telke, kde partia začala s krikom dusiť videohru.

 

Zdalo sa…

 

Zdalo sa, že po tomto zásahu bude všetko v poriadku, a tak mohlo popoludnie nerušene pokračovať. Mladá mamička sa ale pri grile a dobrej partii dlhšie zarozprávala, čo sa ukázalo ako kľučové. Smerom k deťom a telke pokračovala s predtuchou, keďže v hale bolo akési podozrivé ticho. To, čo ju čakalo zapôsobilo na ňu ako studená sprcha – a to už nepršalo.

Jej manžel, vášnivý letecký modelár, nechal v rohu miestnosti pootvorenú svoju špeciálnu pojazdnú skriňu, akúsi minidielničku, ktorú si vyrobil vlastnými rukami. Bolo to nesmierne praktické a vynaliezavé riešenie, lebo všetko mal na jednom mieste. Skriňa vyzerala ako veselý kus nábytku a modelárskej práci sa manžel mohol venovať prakticky v celom dome. Navyše, milovaný svet krídel si mohol otec rodiny zamknúť a mal po starosti.
Čistenie okien vo výške Blava
Žiaľ, tentoraz to nevyšlo na sto percent. Manželova dielňa-skriňa, ako bolo naznačené, ostala sotva privretá, čo partia zvedaných chalanov-školákov veľmi rýchlo zistila. Kým sa mladá žena do domu vrátila, zbojníci objavili modelárske farby, štetce a náhly poryv tvorivej inšpirácie. Plátnom sa následne stalo francúzske okno a ďalšie dve okná vedľa. A námet? Samozrejme lietadlá, piloti a ich hrdinské súboje na oblohe.

Naša klientka už volala manžela celkom zbytočne, lebo už bolo vymaľované – doslova. Muž jej síce sľúbil, že keď hostia odídu dá tie okná do poriadku, ale až také jednoduché to nebolo. Večer sa manžel síce už snažil o nápravu, dokonca s dajakou chémiou v ruke, ale výsledok vystresovanú pani domu nijako zvlášť nepresvedčil.
Manžel si totiž odjakživa potrpel na kvalitu, a tak aj farby, ktoré použival, neboli žiadny druhotriedny tovar. Držali pevne, vyzerali krásne a bolo ich dosť, žiaľ, na nesprávnom mieste. Žena z toho mala farebnú tmu pred očami, a tak si sadla k telefónu, aby obvolala zopár priateliek, keďže žene najlepšie porozumie zase len žena.

 

Všetko vyzeralo skleslo.

 

Nepomáhali dobré rady, overené nápady, ani krkolomné triky. Pravda, niečo sa s dávkou sústredenej námahy odstrániť podarilo, ale okná ešte stále vyzerali akoby po ich usilovne pochodovali stovky pestrofarebných chrobáčikov. Proste povedané na rovinu a bez poézie – hrôza a strach v priamom prenose.  

Napokon, podľa slov mladej ženy, spásne riešenie priniesla učiteľka jej syna. Chlapec kdesi prechorel, a tak ho po pár dňoch prišla pozrieť i jeho triedna. Prirodzene, že obidve ženy prebrali nielen nové chlapcove úlohy, prospech, ale i školské chovanie. A z jednej vody načisto sa tak učiteľka samozrejme dozvedela aj o „maliarskom nadaní“ jej žiaka. Čistenie okien vo výškach Blava

Triedna pri pohľade na okná, so stopami modelárskych farieb skonštatovala, že tu už pomôžu iba naslovovzatí profesionáli. A keď môže hneď poradiť, tak o jednej výbornej upratovacej firme by vedela. A preto zaznelo meno našej spoločnosti – A SERVIS LIPKA. Domácej pani odrazu svitla nečakaná nádej.

Učiteľka jej prezradila, že keď sa s manželom sťahovali do nového bytu, mali okná zafŕkané snáď všetkým, čo sa na stavbe denne používa. Cement, farby, silikón, stierka. Ako si sama povzdychla – dokonalý katalóg stavebných materiálov. Niežeby sa vtedy s manželom pri čistení nesnažili, no poniektoré fľaky sa z okien a rámov nedali odstrániť ani pozlotky a bolo treba nájsť inú cestu.

Manžel pani triednej to vraj vtedy rozsekol a povedal, že zavolá na okná firmu, ktorú pozná z vlastnej práce. Tiež mali problémy s oknami. Prišla spoločnosť A SERVIS LIPKA a o pár hodín bolo po starostiach. Takto vyslovené sa stalo a okná na novom byte boli po pár dňoch doslova ako zrkadlo. Nehovoriac o tom, že ľudia z A SERVIS im o vraj pár tyždňov prišli vyčistiť – k ich plnej spokojnosti – aj koberce.

 

 

Tak, a teraz potrebujem vašu pomoc ja…

Čistenie okien vo výškach Bratislava
Tak, a teraz potrebujem vašu pomoc ja, milí páni, zdôraznila mamička do telefónu a odmlčala sa. Zdvorilo sme sa poďakovali za dôveru aj príbeh spojený s oknami. Väčšinou nám pomôže, ak sa dozvieme zdroj a dôvody, prečo sú sklá a okná znečistené, takže ešte raz vďaka, doložil som. Nesmierne radi dáme vaše okná do poriadku, vážená pani, stačí, ak si dohodneme čas,  termín a pustíme sa do toho.

Mladá žena mala čas iba v sobotu, keďže cez týždeň tu boli dajaké služobné povinnosti a manžel pracovne odcestoval. Pre spoločnosť A SERVIS LIPKA je to však úplne bežná situácia. Prácu cez víkend vnímame ako súčasť našich komplexných zákazníckych služieb, takže sme sa dohovorili na najbližšej sobote. Klientka bola nadšená už v tom okamihu, keďže s možnosťou sobotňajšieho termínu vôbec nerátala.

Akonáhle sme zazreli to francúzske okno a priľahlé sklenené plochy, bolo nám ihneď jasné, prečo mala žena pri prvom telefonáte tak naliehavý hlas a vyžarovalo z nej toľko stresu. Na oknách bolo už z diaľky niekľkých krokov vidieť, že ich majitelia síce čistili a snažili sa, no zvyšky odolných farieb na skle badateľne ostávali.

Väčšie a menšie rôznofarebné fľaky na niektorých miestach takmer rušili plynulý výhľad do dvora a záhrady. Na niektorých častiach okien sme mali dokonca pocit, že sa farebné škvrny doslova do skla vpili. Pani nám stála ticho za chrbtami a čakala od nás dajaké prekvapivé, sklamané „ale,“ no z našej strany žiadne námietky neprichádzali.

servisné čistenie okien Bratislava

Ozvala sa preto sama, aj keď dosť neisto. Spýtala sa, či to pôjde celé dole, lebo to je pre ňu posledná možnosť. A potom.., no to si radšej nechcem ani predstavovať, čo bude potom, dodala. Myslím, že si s tým už dajako poradíme, aj keď musíme byť skutočne trpezliví a systematickí. Skúsenosti, odskúšanú technológiu aj chuť máme v rukách, takže ideme na to, dokončil som celú úvahu.

 

Pani mala vraj dajakú prácu vonku v záhrade…

 

Pani mala vraj dajakú prácu vonku v záhrade, takže nás opustila. My sme s kolegom v dome osameli, čo je občas príjemná zmena, aj keď debaty s klientami berieme ako súčasť roboty a z času na čas vedia človeka osviežiť. Navzájom sme sa s kolegom dohodli, že prvým krokom bude povinnosť zbaviť všetky okná fľakov a škvŕn odolných farieb. Bude treba pracovať pomaly, precízne, a hlavne opatrne, ale inak to nejde.

Využili sme široké, ostré a osvedčené profi škrabky, ktoré nás nikdy nenechali na holičkách. Milimeter po milimetri sme sklenené plochy okien zbavovali zelených, modrých, červených a žltých stôp po modelárskych farbách a detskej tvorivosti. Ako znalec a odborník, ktorý sa v brandži profi upratovania pohybuje už roky musím uznať, že držali na skle vážne silno a na niektorých miestach to nebola sranda.

impregnácia okien Bratislava

Mimochodom, práca s kovovou škrabkou má svoje nesporné prednosti a výhody. Človek, ktorý ju vezme do ruky a začne s ňou pracovať, napr. na materiáli akým je sklo, by ale mal byť mimoriadne opatrný. Nielen preto, že si môže celkom ľahko privodiť pomerne škaredný úraz, ale neopatrná manipulácia s ostrou hranou vie plochu skla nepekne poškriabať, čo sa rýchlo prejaví na jeho fyzikálnych vlastnostiach.

Keďže sme s kolegom už skúsení profíci, postupovali sme bezpečne dopredu a okná zbavovali farebných fľakov a škvŕn. Vo chvíli, keď sme usúdili, že sklá sú čisté a modelárske farby sa ich nedržia, prikročili sme k druhému kroku, ktorým je starostlivé umytie okien ako celku, teda skiel, rámov i parapetných dosiek.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA chápe umývanie okien svojich klientov komplexne, takže dávame do poriadku všetky ich časti a nevynecháme ani jediný centimeter plochy. Sklá, rámy, parapety, každá časť musí prejsť procesom dôkladného umytia. Iba tak dosiahneme vzorovú a želanú kvalitu, ktorá je pre našu každodennú prácu trvalou a nemennou normou.

 

A tak sme okná, zbavené farieb, poriadne poumývali…

impregnácia okien výškových budov BratislavaA tak sme okná, zbavené farieb, poriadne poumývali silným a účinným roztokom teplej vody a špeciálneho čistiaceho prípravku. Roztok, ktorý A SERVIS LIPKA používa je šetrný k materiálom, ale nekompromisný k znečisteniu. Táto rokmi odskúšaná a v praxi osvedčená kombinácia zbaví okná prachu, nečistôt a mastnoty, pričom ich pripraví na konečné leštenie.

Tu treba ešte spomenúť jeden zásadný technologický medzikrok. Je ním dôkladné zotretie umytých plôch pomocou stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Vďaka tejto operácii zbavíme sklo zvyšnej vody a stôp peny po saponáte, čo v konečnom dôsledku podstatným spôsobom ovplyvní finálny výsledok zákazky.

Keď už stierka s gumovou lištou dokončí svoj diel práce, ponecháme okná istý čas riadne preschnúť. Treba si uvedomiť, že aj minimálna prítomnosť vlhkosti dokáže kľúčové leštenie znehodnotiť, takže niekoľko minút technologického čakania za to stojí. Akonáhle sme si istí, že plochy ostali úplne suché, môžeme spustiť finálny proces leštenia.   
Umývanie výškových budov - Práce vo výškach Bratislava
Asi stojí za upozornenie, že upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA zo zásady nepracuje s akýmikoľvek chemickými leštidlami. Ide o rozhodnutie, ktoré sa nám dokonale osvedčilo. Naša vlastná technika tzv. suchého leštenia, patrí k trvalým pilierom celkovej kvality poskytovaných čistiacich služieb aj napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšia, ako bežné leštenie pomocou chémie.

Firma má dlhodobo a spoľahlivo overené, že ktorákoľvek leštiaca kozmetika používaná na mokro, generuje na skle. Už po veľmi krátkom čase – neprijateľné šmuhy a leštiace ťahy. Pri umývaní sklenených plôch preto nesmú na oknách ostať žiadne zbytky starého leštidla. V opačnom prípade hrozí, že staré leštidlo, aj vďaka počasiu, v istej chvíli „vystúpi“ a začnú byť viditeľné stopy a mapy po samotnom postupe leštenia.

Naša metóda leštenia tak spočíva v jednoduchom použití čistej a suchej bavlnenej textílie, ktorou postupne. S prispením trpezlivosti a sily svalov – okná vyleštíme až do bodu, keď sú už zďaleka krásne čisté a žiarivé. Takto vyleštené okná ostanú nielen dlhšie čisté, ale okolitý prach a nečistoty sa na ploche neusadia tak ľahko, akokeby boli leštené chemickou cestou.

 

Možno je dobré ešte povedať…

Možno je dobré ešte povedať, že chemický leštiaci prípravok vytvára na skle mikroskopický film, ktorý sa vplyvom poveternostných podmienok. Ale aj vnútornej vlhkosti a tepla, začne správať ako neviditeľná mucholapka. Na oknách sa potom podstatne rýchlejšie zachytí prach zo vzduchu a mikročiastočky špiny prinášané vetrom.   Čistiace práce vo výškach‎
Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov
Francúzske okno i jeho vedľajšie sklenené tabule nám dali síce o čosi viac zabrať. Ale asi po dvoch hodinách sme sa úspešne blížili do cieľa. Práve v okamihu, keď kolega dolešťoval posledný úsek sklenenej plochy na dverách. Objavila sa za nimi naša klientka s rukami od hliny a poletujúcimi vlasmi. Stála za dverami ticho a bolo vidno, že s úsmevom na tvári obdivuje znovuzrodené okná svojho domu.

Bez neskromnej snahy chváliť vlastnú robotu som musel konštatovať, že sme dané slovo splnili, a verím, že na sto percent. Napokon, náhle a s radosťou zodvihnutý palec klientky, ktorý reagoval na môj pohľad, hovoril jasnou rečou. Pani vošla do domu a ďakovala za skvelú, dokonale odvedenú robotu.   

Boli sme s kolegom úprimne radi, že vlastne jedno takmer obyčajné, aj keď profesionálne a odborné umytie okien. Priviedlo do tejto mladej domácnosti úsmev a harmóniu. Aj preto mi nedalo a ponúkol som klietnke možnosť nano impregnácie vonkajších okien. Spočítal som si, že zo severnej strany domu dosť fúka, a tak okná dostávajú zrejem dobre zabrať. Mali by ste na dlhý čas pokoj od ich umývania a ostali by vám len vnútorné časti okien, hmm?

Pani domu s mojim postrehom súhlasila, a zároveň prisľúbila, že sa s manželom o návrhu ešte poradí.  Do firmy A SERVIS LIPKA potom obratom zavolá, aby oznámila, ako sa s nano impregnáciou rozhodli. Takže záverom. Zrejme nepoviem nič objavné, ale myslím si,  že – ja, kolega aj naša klientka – sme mali napriek pracovnej sobote, skvelý pocit z dobre odvedenej roboty, ktorý pre človeka býva hádam tou najväčšou odmenou vôbec.

spôsob ako umyť okná jednoduchospôsob ako umyť okná profesionálnespôsob ako umyť okná