Odstránenie grafitov

Pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov antigraffitovou ochranou je dôležité  zákazníkom vopred zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia graffitov sa pohybuje v rozmedzí od 60 – 90 %. Pri niektorých typoch povrchov ušľachtilých materiálov (mramor, teraco, žula, prírodný kameň) sa sprejová farba môže dostať hlboko do štruktúry materiálu a je problematické ju dokonale odstrániť.

Postup odstránenia graffity

Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré ani pri opakovaných pokusoch nie je možné odstrániť. V týchto prípadoch je nutné povolať ďalšiu odbornú firmu, napr. kamenárov, ktorí musia mramor kryštalizovať. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach je potrebné dopredu počítať s tým, že pri odstraňovaní grafitov z neošetrených povrchov odstránime tiež farbu fasády. V praxi postupujeme tak, že graffiti zoslabíme na najväčšiu možnú mieru a miesto sa zamaľujeme fasádnou farbou. Zamaľovať grafiti ihneď a neodstraňovať ho nie je vhodným riešením a neprináša uspokojivý výsledok. Graffiti väčšinou presvitá a jeho pôvodné kontúry sú viditeľné.

Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffitov nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne, ak klesne vonkajšia teplota pod 10 ° C. Zo skúseností totiž vieme, že pri nižších teplotách nepribúdajú ani graffiti.

Naša firma poskytuje služby: odstránenie graffitov, odstraňovanie graffity, čistenie graffitov, ochrana proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti nátery, anti graffiti nástreky, ochrana a účinná obrana proti sprejerom a pouličnému umeniu v systéme budovy bez graffitov, stop sprejerstvu, stop sprejom, stop nedovolenému graffiti účinnou prevenciou, kvalitná antigrafitová ochrana a rýchle a včasné odstránenie aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovoleného vylepenia.

Viac o odstránení graffitov sa dočítate na našom blogu.

A Servis Lipka poskytuje služby odstránenia graffitov po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.

Odstránenie grafitov
5 (100%) 6 votes

One thought on “Odstránenie grafitov”

  1. Dobrý deň,

    využil som službu spoločnosti a servis lipka, odstránenie grafitov z môjho múru. Mal som ho pred tým ošetrený antigrafitovou ochranou, takže odstránenie bolo stopercentné.

    Zamestnanci prišli na dohodnutý čas a precízne odstránili všetky neželané graffiti.

    Som veľmi spokojný s prácou a určite využijem ich služby aj nabudúce. odporúčam.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Cenovú ponuku vypracujeme do 24h

             

*Špecifikácia

             


             (povolené súbory: jpg, jpeg, gif, pdf, png)

             

             
Súhlasím so spracovaním osobných údajov*
Prečítal som si a súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami*
             

             
Polia označené * sú povinné.

X