v prípade otázok volajte +421 911 740 734
Pon-Štv: 9:00 - 15:00
Piatok: zatvorené

Natieranie fasád

Po našich skúsenostiach z oblasti odstraňovania graffitov, čistenia fasád a súvisiacich službách vieme, že napríklad pri odstraňovaní graffitov z povrchu, neošetreného ochranným náterom (60-90% úspešnosť), nebýva zákazník vždy spokojný, preto ponúkame alternatívne riešenie v podobe náteru fasádnou farbou.

V súčasnosti sa čoraz častejšie stretávame s tým, že zákazníci od nás požadujú odstránenie graffitov z neošetrených plôch. Ide teda o povrch, ktorý bol znečistený, no nebol predtým ošetrený antigraffitovou ochranou. Tým pádom sa znečistenie (napr. v podobe spreja) dostalo hlboko do štruktúry fasády a jeho nasledovné odstraňovanie už nebude na 100%. Po chemickom odstránení ostanú na povrchu tmavé fľaky, tzv. duchovia, ktorých úž nie je možné viac zjemniť. Tu je potrebné pred konečnou úpravou povrch zjednotiť a to za pomoci fasádnej farby Weber. K dispozícii máme širokú paletu fasádnych odtieňov, z ktorých vieme vybrať čo najvhodnejší, väčšinou až s 90% zhodou. Pri odstraňovaní graffitov a následnom nanášaní fasádnej farby je v cene zahrnuté aj čistenie povrchu vysokotlakovou tryskou a to v celom rozsahu ošetrovanej plochy (ak nie je dohodnuté inak). Až kým je upravený, hladký povrch po vyčistení úplne suchý, môže sa nanášať fasádna farba. Väčšinou je nanášanie v 2 vrstvách. Aj po tomto natieraní musíme počkať, kým farba poriadne neuschne, aby sme mohli aplikovať antigraffitový náter. Ak by sme ochranný náter aplikovali ešte pred uschnutím farby, na povrchu by sa vytvorili fľaky, mapy, ktoré by časom začali opadávať. V takýchto prípadoch apelujeme viac na kvalitu odvedenej práce ako na rýchlosť. Vzhľadom na to, že sme odkázaní aj na počasie (odstraňovanie, natieranie farby či ochrany nie je možné v zimnom období alebo počas dažďa či sychravého počasia), niektoré zákazky sa predĺžia, avšak vždy sa postaráme o to, aby bol zákazník s konečným výsledkom čo najviac spokojný.

Kvalitné natieranie fasád

Sme schopní zabezpečiť 90% zhodu farby náteru s existujúcou farbou fasády a natretie akokoľvek veľkých plôch, aj vo výškach. Pri čiastočnom natieraní fasády, napríklad zatieranie tieňa po odstraňovanie graffitov, musíte brať do úvahy znečistenie zvyšnej časti objektu – vždy to bude viditeľné. Používame kvalitné farby nemeckej firmy Weber.

A Servis Lipka poskytuje služby natierania fasád po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.