Čistenie kobercov

Vyčistiť si koberce svojpomocne v dnešnej dobe môže byť problém, keďže vlákna, z ktorých sú vyrábané sú citlivé a nie každá metóda je vhodná. Vďaka našej viac ako 20 ročnej tradícií, počas ktorej sme nazbierali bohaté skúsenosti s čistením kobercov, vám vieme zaručiť ich dokonalé vyčistenie. Za tento čas sme naše pôsobenie rozšírili z Českej republiky aj na Slovensko, Rakúsko a Nemecko.

Čistenie kobercov kotúčovým strojom

Pri čistení kobercov existuje viacero metód, ktoré sa líšia nie len v technológii ale aj v účinnosti. Počas našej existencie sme vyskúšali viaceré metódy, aby sme si boli istí, že budeme používať tú najefektívnejšiu. Sme presvedčení, že naša metóda strojového čistenia kobercov je tá najlepšia. Pri čistení je veľmi efektívna, a to aj vďaka postupu, ktorý pri nej používame. Pri metóde strojového čistenia kobercov používame, ako už z názvu vyplýva, kotúčový stroj s rotačnými kefami. Ako prvé rovnomerne zapracujeme do koberca chémiu Bosch RTS práve týmto kotúčovým strojom s rotačnými kefami. Takto vpracovanú chémiu necháme pôsobiť, aby mohla na seba naviazať všetky nečistoty. Potom túto chémiu vysajeme tlakovým 3-motorovým vysávačom, ktorý odsaje nielen chemickú penu s naviazanými nečistotami, ale aj hrubé nečistoty z koberca. Takto vyčistený koberec vydrží dlhú dobu čistý a dezinfikovaný. Pri tejto metóde sa zbavíte aj nečistôt, alergénov a roztočov.

Dobré skúsenosti sme nemali s extrakčnou metódou. Extrakčná metóda čistenia nie je tak efektívna a účinná ako metóda strojového čistenia kobercov. Je to kvôli tomu, že extrakčná metóda nedokáže vyčistiť taký koberec, ktorý je silne znečistený. Je to kvôli tomu, že chémia, ktorá sa aplikuje na koberec, je vzápätí odsatá vysávačom a tak sa nedostane do štruktúry koberca a tým pádom nemá čas zreagovať a nenaviaže na seba nečistoty hlboko v koberci. Extraktory, ktorými sa vysáva chémia nie sú dostatočne výkonné, aby vysali všetky nečistoty z koberca. Takto vyčistený koberec sa zašpiní oveľa skorej. Keďže chceme naše služby vykonávať čo najlepšie a garantovať zákazníkovu spokojnosť, túto extrakčnú metódu nepoužívame. Silne znečistené koberce nie sú tým pádom pre našu spoločnosť žiadny problém, aj keď si na to ostatné firmy netrúfnu. Môžeme vám garantovať, že pokiaľ koberec nedokážeme vyčistiť my s našou metódou strojového čistenia, potom vám koberec nedokáže vyčistiť už žiadna iná firma a posledná možnosť ako získať znova čistý koberec je vymeniť starý za nový. Je potrebné nezabúdať na to, že aj koberec má svoju životnosť a aj hranicu vyčistiteľnosti, za ktorú keď sa dostane, sa už nedá vyčistiť žiadnym spôsobom. Preto apelujeme na našich zákazníkov, aby si čistenie svojich kobercov nenechávali na poslednú chvíľu a dali ich včas a hlavne pravidelne vyčistiť.

Strojové čistenie kobercov môžeme realizovať v jednotlivých prevádzkach v obchodných centrách, na školách, v škôlkach, no koberce vyčistíme aj u vás doma v byte alebo na dome.

Čistíme koberce iba z umelých vlákien, poprípade s prímesou vlny, ktorá nepresahuje podiel 15%. Koberce iba z prírodných vlákien a perzské koberce nečistíme. Sme špecialisti na hĺbkové a generálne čistenie nylonových, plyamidových, polyolefinových a polypropylenových kobercov. Koberce čistíme kotúčovým strojom s kartáčom s vysokými štetinami. Veľkým prítlakom dochádza k silnému a kvalitnému mechanickému vyčisteniu. Vzhľadom k váhe kotúčového stroja a účinnosti silnej a kvalitnej chémie Bosch RTS sa nám darí koberce kvalitne vyčistiť a vydezinfikovať. Spôsob čistenia s kotúčovým strojom a extrakčnou metódou je v súčastnej dobe najúčinnejší a najšetrnejší spôsob ako koberce kvalitne vyčistiť. Naše čistenie je mechanické a chemické, ostatnými metódami (extrakčná, parná, suchou penou, suché metódy) sme nikdy nedosiahli porovnateľný výsledok. Nečistoty, ktoré sú usadené hlboko v štruktúre koberca vykartáčujeme kotúčovým strojom, chémia Bosch RTS vytvorí chemickú a dezinfikačnú reakciu na vodnej báze a všetky nečistoty a znečistenie spolu s vodou následne vysaje trojmotorový priemyselný vysávač dosucha.

Strojové čistenie a tepovanie

Strojové čistenie, tepovanie a dezinfekcia kobercov, sedacích súprav, sedačiek, čalúnených stoličiek, čalúnených kresiel, čalúneného nábytku, matracov, postelí kotúčovým strojom. Najúčinnejšia strojová metóda generálneho hĺbkového čistenia. Toto čistenie kobercov je hĺbkové, dezinfekčné, chemické, mechanické – rotačným kartáčom, doplnené silným tlakovým vysávačom. Touto metódou sa koberec kvalitne preperie a vyčistí. Renovácia čistením kobercov kotúčovým strojom, načesanie chĺpkov kobercov.

Revitalizácia kobercov vyčesaním s kartáčom a tlakovým vysávaním. Zásadne nepoužívame extrakčné čistenie kobercov – je to nedostatočné a všetko čo sa extrakčnou metódou vyčistí je buď fľakaté alebo čoskoro znečistené.

Viac o čistení kobercov sa dočítate na našom blogu.

A Servis Lipka poskytuje služby čistenia kobercov po celom území SR: Bratislava, Trnava, Nitra, Prievidza, Trenčín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Košice, Prešov, Poprad.

Čistenie kobercov
4.17 (83.48%) 23 votes

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

Cenovú ponuku vypracujeme do 24h

             

*Špecifikácia

             


             (povolené súbory: jpg, jpeg, gif, pdf, png)

             

             
Súhlasím so spracovaním osobných údajov*
Prečítal som si a súhlasím so všeobecnými obchodnými podmienkami*
             

             
Polia označené * sú povinné.

X